Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie ma możliwości ustawienia FB 3.0 w tryb bridge. Samego ONT bez FB nie można zamówić. Zawsze dostaje się komplet urządzeń. Technicy w trakcie wizytu podłączają i uruchamiają usługę. Można oczywiście próbować podłączać swój sprzęt. Jak ktoś wcześniej wspomniał przy kontakcie z infolinią, że usługa nie działa pytanie jaki sprzęt jest podłączony. Wspierany jest tylko sprzęt zakupiony razem z usługą. Reszta we własnym zakresie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To, że nie można współdzielić internetu na drugi/własny router to jakaś kpina ze strony  orange. Czzy nie mieści się w ich głowach, że ich funbox, w dużych domach/mieszkaniach nie ma szans zapewnić połączenia bezprzewodowego na normalnym poziomie?

 

Edit: I jeszcze jedno pytanko. Bardzo laickie za co sorry.

 

Czy jeżeli nie ma możliwośći udostępnienia internetu z funboxa na drugi router to czy dobrze rozumiem, że to samo będzie dotyczyć urządzeń typu wzmacniacze sygnałów wifi czy acces pointów?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ze wzmacniaczem sygnału wifi nie powinno być problemu, podłącza się go albo poprzez eth do modemu lub wifi(zazwyczaj mają wps, więc konfiguracja jest prosta)


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Można współdzielić. W takim routerze nadajesz adres statyczny(przykład - funbox 192.168.1.1, drugi router/switch/AP 192.168.1.2), wyłączasz serwer DHCP i wpinasz kabelek lan z funboxa do portu lan w drugim urządzeniu. Takie rozwiązanie pomoże rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi czy podłączyć dodatkowe urządzenia przewodem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witam. Już można. Orange posłuchało klientów i wprowadzili zmiany.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To nie ma żadnego związku z Orange, od zawsze było można.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Teraz jest już oficjalnie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@mrt Trochę więcej szczegółów?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Podłączam się do wątku. Wczoraj na chacie dowiedziałem się, że żadne ich urządzenie nie wspiera trybu bridge...

 

Problem jest taki, że router mam w metalowej skrzynce więc sensowny zasięg wifi to 2m. Nie wspominając już o tym, że mam inne sprzęty sieciowe, a Funbox jest po prostu bardziewny. Sugestia supportu - kupić sobie wzmacniacz wifi.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Kubitomakita napisał(-a):

Podłączam się do wątku. Wczoraj na chacie dowiedziałem się, że żadne ich urządzenie nie wspiera trybu bridge...

 

Problem jest taki, że router mam w metalowej skrzynce więc sensowny zasięg wifi to 2m. Nie wspominając już o tym, że mam inne sprzęty sieciowe, a Funbox jest po prostu bardziewny. Sugestia supportu - kupić sobie wzmacniacz wifi.


Może coś wiecej wie @Remi na temat trybu brigde?