Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero jeżeli podłączyłeś nowy router i masz go ustawionego jako punkt dostępowy i wszystko działa jak należy to nie ma sensu więcej grzebać, no chyba że masz routery ustawione kaskadowo to wtedy zrób tak jak radzi kolega @agat13 .


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

Dzieki za pomoc 🙂

 

Pierwsza rzeczą jest wybranie sprzętu. Koniecznie z wifi6 aż i to na obu pasmach

 

Rozumiem że chodzi o sprzęt z wifi6. Wszystko działa tak jak trzeba na tym sprzęcie co jest

 

Później sprawdź czy ten sprzęt ma opcje AP.

 

był ustawiony Router ( Current Mode ) i zmieniłem na Access Point 

 

dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero czyli wszystko w porządku i super że działa jak powinno, a to najważniejsze 👍

Edit.

Jeżeli miałbym doradzić, a masz możliwość wymiany to bierz tego ax1500 on właśnie ma wifi6 o którym wspomina @agat13 , czyli najnowszy standard wifi ax, a ten który masz jest w standardzie ac. Tak że jak masz możliwość to wymieniaj.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  częstotliwość 2,4 też ma wifi6. Czasem w sprzęcie tylko 5-ka działa w tym standardzie, dlatego dla osiągów trzeba wybrać obie w 6-ce

Super, że dziala


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

Internet światłowód orange 400 mb mam wiec raczej za wiele wifi 6  zmieni i dlatego nie chce aktualnie tego funboxa 3 wymieniać na wifi 6 bo szkoda mi kasy. Wymienie sobie tylko ten drugi z Archera A6 na AX1500 a w przyszlosci moze za rok zmienie rowniez funboxa


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  możesz mieć albo 300 , albo 600Mb/sek. Zawsze warto mieć szybsze wifi, bo wykorzystuje lepsze mechanizmy transmisji


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero jeżeli mogę coś zasugerować/podpowiedzieć to przy przedłużaniu umowy podnieś sobie prędkość neta do 600 Mb a router wymienią Ci bez opłat na FB 6, a opłata za neta wzrośnie tylko o 10 zł miesięcznie. Możesz również w trakcie trwania obecnej umowy podnieść prędkość na tej samej zasadzie co opisałem wcześniej, nie zmieni to czasu trwania obecnej umowy. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

O to super wiedzieć. Bo aktualnie place coś 90 zł a neta mam albo 300 albo 400 mega 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi


@agat13napisał(-a)

@Aguero  możesz mieć albo 300 , albo 600Mb/sek. Zawsze warto mieć szybsze wifi, bo wykorzystuje lepsze mechanizmy transmisji

 

Wymieniłem na AX1500 wszystko ładnie chodziło ustawiłem sobie Smart Connect. 

 

Czy jeszcze muszę coś zmieniać? Bo nic nie zmieniałem

 

W tamtym Archer a6 zmieniłem na Access point a w tym też muszę to zrobić?

 

 


 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 jak podłaczyć drugi router, aby uzyskać jak najlepsza prędkośc po Wi-Fi

@Aguero  nie musisz. Jeśli wszystko d zdała, to ok. Zawsze możesz przekonfigurować. Pamiętaj jednak o tym  że masz teraz dwie sieci połączone jedna za druga, kaskadowo.