Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

czy i jaka moc zasilania wychodzi funboxów?
chce podłączyć AP aby był zasilany z funboxa. jest taka możliwość? 🙂

 

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

@PARANOJA chodzi o zasilanie POE po porcie LAN? Jeżeli tak, to FunBox-y nie mają takiej możliwości. Trzeba dołożyć switch-a z POE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

@PARANOJA bez względu na to jaka "moc wychodzi" napięcie na porcie ETH nie jest przystosowane do zasilania jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych. Do tego służy PoE, czego modemy Orange niestety nie oferują. Ważne jest jakim napięciem chcesz zasilić to urządzenie, taki Switch PoE ( jak napisał @ketrasaArtur )  musisz użyć


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

W takich sprawach to jestem totalnie zielony 😪 

Ktoś mi podpowiedział aby takie coś ustswic między fb a AP 

https://ivel.pl/p4731,adapter-poe-dla-sieci-lan-z-przylaczami.html


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

@PARANOJA takie rzeczy się stosuje, jeżeli router ma wyjście LAN z PoE. FunBox-y nie mają wyjścia PoE, więc jeszcze trzeba zastosować switch z wyjściem LAN PoE. 

Czyli połączenie: FB, switch z PoE na porcie LAN, wspomniany przez Ciebie rozgałęziacze i AP


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 i 6 - czy jest możliwość aby AP był z nich zasilany?

@PARANOJA  i dobrze powoedzial. To są adaptery do PoE. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Switch w FB jest giga bitowy, co wskazuje na możliwość użycia wszystkich 8 żył do transmisji. Ten adapter bazuje na tym, że do fast Ethernetu używane były tylko 4. Po pozostałych można było puścić zasilanie dodatkowe czy sygnał telefoniczny. Były one wolne. W Gaety to jie jest takie pewne, więc i tak pomiędzy Switch FB, a taki adapter musisz założyć mały Switch fast ETH. To bezpieczne rozwiązanie i nie spowoduje problemów na Switchu modemu,  a kamerom czy AP będzie musiało wystarczyć 100Mb/sek

Swoją drogą, jeśli chcesz więcej puścić na wifi powinieneś dodatkowym kablem podłączyc zasilanie AP

Tak mi się wydaje... Ja do sufitowego ubiquiti używałem PoE, ale dla neo 10. Teraz dla FTTH założyłem zwykły AP tp link z zasilaniem 230v na zasilacz, nad pod sufitką. Akurat zasilanie mogłem dociągnąć z gniazda na strychu przy RACK-u