Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

Chciał bym uzyskać dostęp do plików na dysku podpiętym do routera funbox 3.0.

Mam skonfigurowany ddns. Jaki port przekierować, aby przekierowało mnie do dysku i umożliwiło jego zmapowanie na komputerze z poza sieci LAN routera funbox?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

Udało mi się osiągnąć to co zamierzałem.

Konfiguracja

Funbox 3.0 z bramą 192.168.1.1 i z DHCP włączonym w zakresie 192.168.1.2-192.168.100

 

Asus RT-AC58U w zakładce WAN ustawione stałe ip dla portu WAN 192.168.1.2 oraz dns 1 ustawiony na 192.168.1.2 (bez podania dns nie działa).

 

W zakładce Lan Asusa brama domyślna 192.168.2.1 (adresacja MUSI być inna niż w Funbox) DHCP 192.168.2.2-192.168.2.100. 

Port LAN Funboxa połączony z portem WAN Asusa. Każde urządzenie podpinamy pod porty Asusa (Koniecznie nie do Funboxa. Jeśli podepniemy pod Funboxa to funbox przypisze ip z własnego serwera DHCP czyli będą w innej sieci LAN niż urządenia podpięte do Asusa).

 

Po podpięciu routerów należy ustawić w Funboxie  DMZ na adres ip portu WAN Asus (192.168.1.2).

 

W ten sposób Funbox przepuszcza ruch do routera Asus i w ten sposób mamy możliwość korzystania z normalnego routera z większymi możliwościami niż Funbox.

 

Takie rozwiązanie ma wadę: Router znajdujący się za Funboxem ma prywatny adres ip WAN (czyli nie zna naszego publicznego ip).  To uniemożliwia skorzystanie z np. dynamicznego dns z poziomu routera (w tym wypadku Asusa). Trzeba tą funkcję ustawić w Funboxie.

 

W takiej konfiguracji  działa VPN po pptp. W routerze Asus uruchomiony jest serwer VPN (pptp) i bez problemu da się połączyć z poziomu np Windows 10 oraz Androida (przetestowane). Działa również dostęp przez FTP (przez internet) oraz SMB (przez VPN) do dysku podpiętego do Asus.

 Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wstawić print screeny z ustawień obu routerów.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

Witam

Pytanie dotyczyło wykorzystania funbox 3.0 i dostępu bezpośredniego. Czy ftp da się na funbox 3.0  z podpiętym dyskiem ustawić?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

@elzimnyWszystkie Livebox jak i Funbox nie maja takie opcji która chcesz wykorzystać tylko na własnych routerach masz możliwość. http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317338,title,Livebox-20-podlaczenie-pamieci-USB-,helparti...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

Udało mi się osiągnąć to co zamierzałem.

Konfiguracja

Funbox 3.0 z bramą 192.168.1.1 i z DHCP włączonym w zakresie 192.168.1.2-192.168.100

 

Asus RT-AC58U w zakładce WAN ustawione stałe ip dla portu WAN 192.168.1.2 oraz dns 1 ustawiony na 192.168.1.2 (bez podania dns nie działa).

 

W zakładce Lan Asusa brama domyślna 192.168.2.1 (adresacja MUSI być inna niż w Funbox) DHCP 192.168.2.2-192.168.2.100. 

Port LAN Funboxa połączony z portem WAN Asusa. Każde urządzenie podpinamy pod porty Asusa (Koniecznie nie do Funboxa. Jeśli podepniemy pod Funboxa to funbox przypisze ip z własnego serwera DHCP czyli będą w innej sieci LAN niż urządenia podpięte do Asusa).

 

Po podpięciu routerów należy ustawić w Funboxie  DMZ na adres ip portu WAN Asus (192.168.1.2).

 

W ten sposób Funbox przepuszcza ruch do routera Asus i w ten sposób mamy możliwość korzystania z normalnego routera z większymi możliwościami niż Funbox.

 

Takie rozwiązanie ma wadę: Router znajdujący się za Funboxem ma prywatny adres ip WAN (czyli nie zna naszego publicznego ip).  To uniemożliwia skorzystanie z np. dynamicznego dns z poziomu routera (w tym wypadku Asusa). Trzeba tą funkcję ustawić w Funboxie.

 

W takiej konfiguracji  działa VPN po pptp. W routerze Asus uruchomiony jest serwer VPN (pptp) i bez problemu da się połączyć z poziomu np Windows 10 oraz Androida (przetestowane). Działa również dostęp przez FTP (przez internet) oraz SMB (przez VPN) do dysku podpiętego do Asus.

 Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wstawić print screeny z ustawień obu routerów.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

@elzimnyJak możesz to daj zrzuty ?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 2

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.

Nie widzę opcji edycji posta.

W usrawieniach WAN należy ustawić bramę domyślną i dns 1 na 192.168.1.1.

Ip portu WAN na 192.168.1.2

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 dysk usb i dostęp przez internet.


@elzimnynapisał(-a)

Nie widzę opcji edycji posta.

 

 


@elzimnyDzięki pomysłu jednego użytkownika masz czas 1 godzinę na edycje postu jak dla mnie to zły pomysł