Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

Witam. Mam pytanie dotyczące konfiguracji Funboxa 3.0. Otóż posiadam drukarkę RICOH MP 401 i chciałbym skanować do e-mail oraz folderu na komputerze. Kiedy próbuję coś zeskanować to nie działa. Konfiguracja w drukarce na pewno jest przeprowadzona ok. Kiedy próbuję się połączyć z Komputerem wyszukując w sieci i pingując - drukarka pokazuje komunikat "Nie można połączyć. Sprawdź zaporę lub konfigurację routera". Wiem, że w Funboxie są ustawienia zapory ale jakoś za bradzo nie chcę w nich szperać, bo nie chciał bym w jakiś sposób czegoś zepsuć i potem mieć problem z cofaniem tego. Wobec tego, czy ten problem jest spowodowany zaporą, czy czymś innym? (wiem że to ORANG'owe Forum, ale byłbym bardzo zadowolony, gdyby ktoś wiedział).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@mr_stahuu najczęściej w FunBox-ie jest ustawiony adres IP jest ustawiony na 192.168.1.1. Zakładam wiec, że drukarka ma ustawiony IP 192.168.1.X, Brama domyślna 192.168.1.1, maska podsieci: 255. 255.255.0. Jak nie korzystasz z chmury, to DNS nie jest potrzebny. Moim zdaniem zapora nie powinna mieć wpływu na połączenie z drukarką, bo to sieć wewnętrzna. Możesz sprawdzić, czy po wpisaniu w przeglądarkę adresu IP drukarki wyświetli się menu drukarki. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@mr_stahuu drukarkę masz podłączoną do routera FunBox przez USB, RJ-45, czy WiFi?

Jeżeli masz podłączenie przez USB, to może nie działać prawidłowo. Najlepiej jak podłączenie będzie przez RJ-45 do portu LAN w routerze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@mr_stahuupróbowałeś w FB ustawić drukarkę jako rozpoznawalną i przypisać jej stały adres IP?

Jeśli drukujesz do pliku musisz udostępnić ten plik w sieci jako widoczny i dostępny z sieci...

Konfiguracja na drukarce musi uwzględniać ścieżkę do tego pliku.Sprawdx to z innego kompa, czy plik będzie współdzielony. Pingnij adres drukarki z kompa. Reszta już w gestii ustawień drukarki


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@agat13 Statyczny adres jest ustawiony, ścieżka też. Gdy pinguję komputer - wychodzi jednak gdy robię test połączenia ( nie wiem jak jest różnica) to wywala że nie można połączyć. Sprawdź zaporę - stąd pytanie czy to wina zapory (w Funboxie ustawiona na średnia (domyślna)) czy jednak coś nie tak w konfiguracji drukarki. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

Podłączyłem kablem LAN - tym dołączonym do Funboxa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@ketrasaArtur Poprzez skrętkę


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@mr_stahuu nie pamiętam czy w tym modemie jest DMZ. Jeśli tak, dodaj ten adres IP i żadna zapora nie przeszkodzi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@mr_stahuu najczęściej w FunBox-ie jest ustawiony adres IP jest ustawiony na 192.168.1.1. Zakładam wiec, że drukarka ma ustawiony IP 192.168.1.X, Brama domyślna 192.168.1.1, maska podsieci: 255. 255.255.0. Jak nie korzystasz z chmury, to DNS nie jest potrzebny. Moim zdaniem zapora nie powinna mieć wpływu na połączenie z drukarką, bo to sieć wewnętrzna. Możesz sprawdzić, czy po wpisaniu w przeglądarkę adresu IP drukarki wyświetli się menu drukarki. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Funbox 3.0 Skanowanie do e-mail i do folderu na drukarce RICOH MP 401

@ketrasaArtur tak. wyświetla się. te dane już wpisałem. W takim razie to nie to i nie wiem czym moze byc spowodowane