Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Mam światłowód Orange od lipca wraz z Funboxem 3.0 ( bez osobnego ONT niestety, z braku możliwości ),

zauważyłem, że pierwszy port ethernet raz na kilka dni przestaje działać, tzn. funbox przestaje odpowiadać na pakiety, brak ruchu przychodzącego od funboxa do urządzenia, na pewno nie wina kabla, podłączałem kilka różnych urządzeń i na każdym jest to samo, po restarcie funboxa działa znowu na kilka dni. Czy miał ktoś podobny problem ? Ewentualnie czy kwalifikuje się to do wymiany funboxa czy jest to problem oprogramowania ?

12 ODPOW. 12

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Najprawdopodobniej jest do wymiany z tym problem zgłoś się na bok na czata lub zadzwoń w linku masz kontakty z Orange BOK .
https://www.orange.pl/view/kontakt?footerlink=true


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Na czacie pisałem i przyjął zgłoszenie, powiedział, żeby podejść do Orange to wymienią.

 

Czy nie będzie problemu z nowym funboxem jakbym chciał zrobić kopię zapasową ustawień starego funboxa i przywrócić na nowym funboxie ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Mi się wydaje, że tak ma być. Port ETH1 jest używany jako WAN. Inne gniazdka działają ok?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

nie powiano być ale osobiście wlał bym sam w nowym powoli ustawienia se ustawić 🙂  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

A czy to dzieje się raz na 11 dni?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Funboxa mam podłączonego bez zewnętrznego ONT ( bo nie chcieli mi dać ), więc port ETH1 jest jako LAN, dzieje się tak co losową ilość dni ale wydaje mi się, że nie co 11 dni, poza tym nie działa wtedy tylko ETH1 ( brak internetu i LANu ) a na pozostałych jest LAN i internet. Co do restartu sesji to mam skrypt który wyłącza i włącza połączenie internetowe co tydzień w dogodnym dla mnie momencie. ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347783.html )


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

@Mitar Czy udało Ci się wymienić na nowy? U mnie problem nie występuje, a pod ETH1 mam podłączony serwer QNAP 🙂 Może ten skrypt coś miesza ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Tak i teraz faktycznie wygląda na nowy, ten który przyniósł technik miał pomimo folii widoczne ślady użytkowania, szczególnie na porcie optycznym wyglądało jakby ktoś wkładał i wyjmował kabel wiele razy, dodatkowo dosyć głośno piszczała z wewnątrz cewka ... Na nowym brak śladów użytkowania i cewka piszczy ciszej ale nadal ją słyszę jak przyłożę ucho do funboxa.

Szkoda, że nie można w nich wyłączyć diód programowo bo świecą dość mocno szczególnie w nocy.

Jeszcze większa szkoda, że nie mogę mieć osobnego ONT, to wszystkie moje problemy by zniknęły...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Pierwszy port ethernet nie zawsze działa

Właśnie zrobiło mi się tak znowu ...

Żeby było zabawniej zrobiło się tak po tym jak przechwaliłem FB3 w dziale pomysłów... 

Nigdy więcej nie będę chwalił FB3 bo to źle na niego działa.

Odciął mi dziś internet na porcie ETH2 dla każdego urządzenia wpinanego w ten port.

Kiedyś miałem identycznie tyle, że z portem ETH1, FB3 był wymieniony, komputer też wymieniałam na nowy w międzyczasie i znowu się tak stało, po restarcie FB3 znowu działa ale jest to bardzo denerwujące.