Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point

Witam,

Może bez zbędnych formalności opiszę sytuację.

 

Funbox 3.0 stoi na 3 piętrze. Chcemy Internet na 2 piętrze. Jest pociągnięta skrętka.

Posiadam urządzenie ASUS rp ac51 (wzmacniacz WiFi, posiada tylko gniazdo WAN). Chciałbym go połączyć w trybie access point kablem z Funbox’em i za jego pomocą stworzyć nowa sieć WiFi. Niestety nie działa.

Oto dane funbox’a:

            Adres IP 192.168.1.1.

            Zakres adresów: 192.168.1.10 do 192.168.1.150

Oto co już próbowałem zrobić:

  1. Zmieniłem adres IP urządzenia asus na 192.168.1.2. Chciałem włączyć przekierowanie DMZ w funbox na 192.168.1.2 ale nie da się tego zrobić. W zakładce DMZ pola do wpisania adresów sa całkowicie nie aktywne.
  2. Zmieniłem adres IP urządzenia asus na 192.168.1.2, bramę domyślna ustawiłem na funbox’a czyli 192.168.1.1.

Żadne rozwiązanie z powyższych nie przyniosło efektów. Zwykła podłączenie i ustawienie automatycznego pobierania adresów na urządzeniu asus też nie daje rezultatów.

Jakieś pomysły?

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point

@Kacper179  nawet bez trybu Punkt Dostępu, Asus musi udostępniać net, jak kabel lan którym jest spięty z FunBox jest ok, jak ustawić go w tryb Punkt dostępu masz w instrukcji obsługi RP-AC51 , warto do testów przy FunBox go podłączyć kablem lan z zestawu, wtedy będzie wiadomo czy net udostępnia, potem dopiero w docelową lokalizację go dać, FunBox nie musisz ekstra konfigurować pod Asusa, on sam pobierze konfigurację jak będzie podłączony do FunBox.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point

Dzięki za radę ale nie pomogło:/

 

Zrobiłem nowy test, na oryginalnym, krótkim kablu połączyłem się pod funbox.

  1. Laptop z wbudowana karta sieciowa połączył się bez problemu.
  2. Laptop z zewnętrzna karta na usb-c, nie połączył się. Wyskakiwał błąd DNS
  3. Urządzenie Asus też się nie połączyło z Internetem:/
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point

@Kacper179  to daj zrzut z panelu administracyjnego Asus (konfiguracja), Asus jak kablem lan spięty z FunBox, to nawet na fabrycznej konfiguracji musi udostępniać internet, ale łącz oba routery zgodnie z instrukcją, FunBox LAN port i Asus WAN port, tak na koniec, jak tematu nie ogarniasz, to poszukaj jakiegoś znajomego co ci to zrobi, bo tu na forum możemy doradzać, ale zdalnie problemu nie rozwiążemy, tym bardziej że prawie nic konkretnego nie udostępniłeś w temacie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13790
  • 56707
  • 678

Funbox 3.0 + ASUS rp ac51 jako Access point

Cześć,

 

Przywróć ASUS-a do ustawień fabrycznych i sprawdź w jego menu czy otrzymał adres IP z FB, oraz czy przypadkiem nie jest włączony trym własnego rozdzielania DHCP a zakres adresów nie jest taki sam jak na FB, bo może jest konflikt? Czy sprawdzałeś samego ASUS-a z inną usługą (sąsiad, rodzina)? Czy jak podłączysz go bez WAN-u jest widoczny i czy możesz się do niego zalogować hasłem defaultowym?