Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Funbox 2.0

Cześć mam pytanie do osób z forum 😉 Aktualnie mam Funboxa 2.0 prędkość internetu w abonamencie 80m. I tu mam pytanie urządzenie obsługuje 2,4 GHz jak i 5 GHz. Na paśmie 2,4 GHz wszystko chyba gra chodź prędkość po kablu to maks ok 60 mb ale chciałem zapytać o 5GHz. Bo na tym paśmie gdy włączam je na np komórce to zaczyna nie wiem jak tok określić piszczeć? syczeć? Funbox ? Czy tak powinno być? Oczywiście internet działa stronki się odpalają. Speed test pokazuje prędkość w odległości metra około 60 mb. Miał może ktoś taki przypadek? Za wszelką pomoc z góry dzięki.

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox 2.0

@kaktusmexico24  o wydawaniu jakichś dźwięków przez Funbox'a już parę lat temu ktoś pisał na tym forum. Jakoś nie było dużo potwierdzających tę niedogodność - zakładam że Tobie te dźwięki przeszkadzają. Zdaje się, że nawet było wymieniane urządzenie, ale poprawy chyba nie było. Tyle, że tamten użytkownik nie powiązał tych dźwięków z używaniem pasma 5GHz. Więc może jest to jakaś technologiczna zależność. Osobiście użytkowałem też telefon z 5GHz, tyle że jakoś tych dźwięków nie zaobserwowałem... może to wina mojego wieku i ubytków słuchu 😉 

Co do samego problemu, nie wiem czy tak powinno być, ale sądzę, że nie są one podstawą do jakich skrajnych działań. 

Kiedyś mówiło się też, że kurz, który odkłada się na elektronice może zaburzać jej pracę, więc popuszczę wodze fantazji i sformułuję tezę, że może w tym przypadku coś zebrało się na płycie głównej Funboxa i wpływa na jego pracę powodując m.in. te dźwięki. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Funbox 2.0

Dziś postaram się zrobić króciutki filmik i dam linka sam Pan zobaczy. Mnie osobiście to nie przeszkadza bo korzystam z wifi piętro wyżej ale sam dźwięk sprawia że człowiek myśli że tam coś się iskrzy 😉

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0

@kaktusmexico24  FunBox 2.0 ma już swoje lata, więc takie objawy jak opisujesz to potwierdzają, router do wymiany jak ci ten dźwięk przeszkadza.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0

@kaktusmexico24 nie pamiętam budowy płyty elektronicznej FunBox-a, ale piski mogą wynikać z pracy dławików, cewek itp, zamontowanych na płycie FunBox-a. Chociaż obecnie takie elementy elektroniczne są zastępowane ścieżkami miedzianymi w obwodzie drukowanym, to istnieje możliwość poluzowania się zwojów lub tulejek łączących warstwy kolejnych obwodów drukowanych na płycie routera. Podczas pracy, czyli korzystania z WiFi 5 GHz coś luźnego wpada w rezonans i powoduje drganie w postaci słyszalnych pisków Emotikon: Mrugający


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Funbox 2.0

Dzięki za odzew do postu dodałem filmik mam nadzieję że da się go odtworzyć i tam co nie co słychać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Funbox 2.0

Dogrzebałem się do postu gdzie ktoś miał to samo wymienił na nowy i nadal towarzyszył ten dźwięk i nowy Funbox nic nie dał.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0

@kaktusmexico24 dźwięk jak by załączanie przekaźników?? Bardzo dziwne i nietypowe jak na router.

Może warto zgłosić na BOK: 510 100 100 i ze zleceniem wymiany udać się do salonu na wymianę routera.

 

edit:

sprawdź jeszcze zasilacz Emotikon: Mrugający


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Funbox 2.0

Tylko w sumie wszystko działa nie ma problemu 😉 ale no jak Pan widzi jakiś tam dźwięk się wydobywa przy paśmie 5GHZ 😉