Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1520
  • 35

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick ja mam inne zdanie. Korzystam z systemu hue. Najpierw mostek podłączony do LB 3.0 później FB 6.0 teraz FB 10. Zero problemów zarówno z dostępem z sieci domowej jak i poza nią. 

Rozumiem, że też korzystasz?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1854
  • 8975
  • 75

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@sebaswiderski Nie napisałem, ze system Hue jest zły tylko, że mostek ma problemy z portem sieciowym oraz, że Philips robi niezrozumiałe oszczędności na przewodzie sieciowym. U mnie działa Lifx pod HomeKitem.

PS Jesteś w stanie wypożyczyć FB2 dla testów?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1520
  • 35

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick sam używam tego kabla z zestawu i nie ma problemów.

Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13484
  • 55150
  • 655

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick  jeśli jest usługa FTTH, to FB2 bez ONT nie ruszy, bo o jak? 

Z kolei w ustawieniach fabrycznych przed zalogowaniem i bez usługi router jest na nic, bo coś można zrobić dopiero po synchronizacji i pobraniu loginu i hasła 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1854
  • 8975
  • 75

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@agat13 Po co internet skoro trzeba przetestować zgodność ze switchem wbudowanym w FB2? Ten mostek ma problem w warstwie pierwszej. Jednym pomaga zmiana z fabrycznego przewodu na porządny patchcord, drudzy muszą przestawiać tryb pracy portu switcha na ręczny zamiast automatyczny. @sebaswiderski potwierdził, że u niego działa ale nie z FB2. Dlatego pytałem czy może wypożyczyć i sprawdzić u siebie taką parę - Hue i FB2. Wystarczy zasilić router i podłączyć przewód sieciowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13484
  • 55150
  • 655

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick  tylko z aktywnym będzie to wiarygodne, bo kiedyś taki z pudełka byl po prostu nieaktywny jak kamień...

Wyświetlała się tylko strona logowania i nic więcej. Może teraz jest inaczej, ale warto to tylko zweryfikować z aktywnym 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1854
  • 8975
  • 75

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@agat13 Przemyśl czy wbudowany switch jest aktywny po podłączeniu zasilania? Czy użytkownik może podłączyć przewód sieciowy, którego podłączenie spowoduje zapalenie diody wskazującej zestawienie połączenia elektrycznego? O możliwości przyznania adresu sieciowego nie wspomnę chociaż to trzy warstwy wyżej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13484
  • 55150
  • 655

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick  rozumiem, że piszesz o lampkologii... Ja jednak właśnie kombinuje z określeniem zestawienia połączenia, które jest widoczne od strony routera ( wszystkie jego parametry), a nie tylko lampki... 

Tego defaultowy FB nie ma możliwości pokazania, bo nie wejdziesz w ustawienia routera bez uzyskania autoryzacji, co ogarnięte organoleptyczbie jest połową testu

Nie wątpię jednak, że będzie się świeciło i pytanie tylko czy o to chodzi, czy nie warto reklamujac sprzęt podać np, że i adresu nie pobiera... Mimo świecący chce się lampek? 

P. S. Zaznaczam, że to tylko mój punkt widzenia i chamski upór w dążeniu do pełnego obrazu sprawy... 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1854
  • 8975
  • 75

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

Jeżeli mam wyjaśniać dlaczego status aktywnego linku jest niezbędny do działania warstw wyższych to ja dziękuję za uwagę. Nie mam już siły uzasadniać podstaw działania sieci komputerowej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13484
  • 55150
  • 655

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Samotnick  Się nie zniecheęcaj, bo to nie w Twoim stylu kiedy obserwuję jak walczysz o ta jedyną prawdę w przypadku określania problemów w grach... 

Czasem i ja mam poczucie bezradności, kiedy bym po prostu wziął sprzęt i polazł do kolegów zweryfikować na innym sprzęcie, czy grzebał na strychu, aby znaleźć inny router/switch do weryfikacji ( akurat mam tą możliwość bo strych mam duży i zawalony dziwnymi urządzeniami) 

Znając nasze ogromne dążenie do wyjaśnienia zagadnienia myślę nie cofniemy przed niczym w miarę swoich możliwości, a ja już róż puściłem wici i FB2 na test będę miał w poniedziałek 😁