Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Po kablu nie mam żadnego urządzenia. Ale w okolic routera czyli w pomieszczeniu gdzie mam laptopa TV i telefon nie miałem nigdy problemu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ Szkoda, bo to dobry punkt odniesienia wifi do usługi...

A jak jest teraz? Jak w odległości 2m od modemu wygląda speedtest?

Zapytam: czy masz tablet, telefon z androidem?

Jeśli tak, zainstaluj WifiAnalyzer ze sklepu play. W tym programiku będziesz widział zasięg wifi, a dodatkowo rób speedtesty. Jak się na to zdecydujesz, powiemy jak  interpretować wyniki

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_  skoro z wi-fi masz problem, to może wspomóż wi-fi, wystarczy dodatkowy router z trybem punktu dostępu, nim wi-fi rozsiejesz, dajesz identyczną nazwę i hasło, przykładowo TP-Link Archer C6  pokryje wi-fi spory obszar domu 😉

Spinasz routery kablem lan z zestawu i problemy miną 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@Anonim Do tego zmierzamy, ale bez analizy stanu wyjściowego i usługi nie należy przechodzić do takiego rozwiązania, bo problem może być inny...

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@agat13  to tylko moje sugestie, decyzja należy do @kepa416_ , najlepiej jak problem ogarnia się na miejscu, zdalnie można jedynie sugestie dać, jednak bez jakiej takiej wiedzy użytkownika, do niczego się nie dojdzie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Dobra dobra, bo widzę zaczyna się improwizacja. 

 

Rozmawiamy tutaj o odległość 10m i jednej ścianie która dzieli pomieszczenia. Łącze nie jest obciążane przez inne urządzenia, zasięg przed zmianą był i działało teraz zasięg jest jeszcze lepszy a nie ma internetu do tego stopnia że Ig nie odświeża zdjęć, nie ładują się relacje, nie mogę wczytać aplikacji banku czy wczytywanie w chrome zatrzymuje się w pewnym momencie mimo że moc sygnału się nie zmienia. 

 

Czy takie ustawienie FB2 nie powoduje całkowitego wyłączenia 5ghz?


tempsnip.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@Anonim Zgadzam się, Rozwiązanie końcowe jednak (ze względu na wiedzę i kolejne kroki sprawdzające użytkownika) powinno być wyważone właśnie ze względu na porady zdalne...Na miejscu rozwiązalibyśmy problem w 10 minut 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Speedtets wygląda tak:

 


SmartSelect_20201002-114513_Chrome.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ Tak, wyłączyłeś 5GHz. Nie powinno być widoczne SSID od 5-ki.Z mojego doświadczenia 1 ściana i 10m odległości dla dwóch różnych nadajników 2,4GHz (oczywiście zakładając, że nie są uszkodzone) nie powinny robić żadnej różnicy. FB2.0 ma technologicznie nowszy nadajnik, nowszy soft...Stąd moje drążenie, bo powinno być szybciej przy lepszym zasięgu, a jest wolniej...i to zastanawia


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ I widzisz, od tego trzeba było zacząć. Masz usługę VDSL do 80Mb/sek (wynika to z uploadu)

Potrzebuje jeszcze jednego screenu. Parametrów liniowych, a nie wifi (kolejna zakładka w menu modemu)