Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Cześć od czasu kiedy zmieniłem funboxa 1.0 na 2.0 mam problem z internetem w odległych pomieszczeniach. Przy 1.0 zasięg był tam niski ale internet działał. Obecnie jest tak że zasięg wifi jest duży około 80% a wygląda jakby zanikała przepustowość łącza bo obrazki filmy czy treści ładują się bardzo długo a czasem bez skutku. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@agat13 jeśli dwie sieci WiFi są z tą samą nazwą, to zdarzały się sytuacje, że rozdzielenie i zmiana nazwy pomagała. Wyłączenie też powinno pomóc. Zobaczymy, jak @kepa416_ przeprowadzi testy.

 

Duży wpływ ma też umiejscowienie routera, żeby nie stał w pobliżu telewizora, monitora, kuchenki mikrofalowej itp. najlepiej żeby stał na wysokości około 1-1,5 m nad podłogą.

Tu podpowiedź w sprawie umiejscowienia routera:

https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/router-jak-dziala-gdzie-ustawic-jak-skonfigurowac/

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ sądząc po rodzaju modemu masz łącze ADSL. Kiedy była wymiana modemu?

Czy modem stoi dokładnie w tym samym miejscu co poprzedni?

W obu modemach różne są polaryzację anten i rodzaje wifi. Spróbuj z poziomu menu modemu rozdzielić dwie częstotliwości nadając im różne nazwy z tym samym hasłem. Ustaw inaczej modem, pionowo i zrób testy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ FunBox 2.0 ma wspólną nazwę dla sieci WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz. Proponuję rozdzielić sieci WiFi i nadać różne nazwy, np, dla sieci 5GHz dopisać "_5G", a ewentualne spacje zastąpić podkreślnikiem "_".

 

 

Warto też szyfrowanie sieci WiFi zmienić z MIX na PSK, oraz sprawdzić, czy na tym samym kanale nie ma dostępnych innych sieci WiFi. Do zmiany kanału wygodna będzie aplikacja Mój FunBox.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Kanały próbowałem zmieniać bo to pierwsze przyszło mi na myśl. Jest kilka innych urządzeń w okolicy i one mają ustawione na auto wybór kanału więc ciężko trafić ten wolny obszar. 

 

Router stoi dokładnie w tym samym miejscu. Więc to odpada ale wydaje mi się że jakby ograniczało coś zasięg widział bym spadek sygnału. 

 

Szyfrowanie mam ustawione WPA/WPA2

 

A co do sieci 5 GHz próbowałem właśnie rozdzielić, ale czy mogę w ogóle wyłączyć pasmo 5 GHz? Nie korzystam z tego pasma


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ tak, możesz wyłączyć. Nie wiem, czy przez aplikację się da, ale zawsze można wyłączyć w menu routera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ Wyłączyć  możesz, ale możesz też ignorować. Poprawiam się: tylko wtedy, gdy sa rozdzielone. Po rozdzieleniu będą dwie sieci o różnych częstotliwościach, wzajemnie siebie nie zakłócające, więc nie będzie problemu. Ty łączysz się do 2,4GHz, więc nazwij ją po swojemu, a tamtej nazwę zostaw. Zrób testy na którym urządzeniu widzisz tylko jedną, a na którym dwie. To punkt wyjścia do dalszych działań

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

Udało się wyłączyć sieć 5 GHz.

 

W ustawianiach zaawansowanych rozdziałem na dwie sieci i odhaczyłem 5 GHz. Zobaczymy czy pomoże 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@kepa416_ Nie może pomóc, gdyż te sieci są niezależne. Można ukryć SSID i  5GHz nie będzie widoczne. Można po rozdzieleniu wyłączyć, ale to i tak nie będzie miało wpływu na transmisję. Samo rozdzielenie  również nie powinno. Po prostu urządzenia odbiorcze korzystają z jednego lub drugiego pasma


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@agat13 jeśli dwie sieci WiFi są z tą samą nazwą, to zdarzały się sytuacje, że rozdzielenie i zmiana nazwy pomagała. Wyłączenie też powinno pomóc. Zobaczymy, jak @kepa416_ przeprowadzi testy.

 

Duży wpływ ma też umiejscowienie routera, żeby nie stał w pobliżu telewizora, monitora, kuchenki mikrofalowej itp. najlepiej żeby stał na wysokości około 1-1,5 m nad podłogą.

Tu podpowiedź w sprawie umiejscowienia routera:

https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/router-jak-dziala-gdzie-ustawic-jak-skonfigurowac/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 brak internetu przy dużym zasięgu WiFi

@ketrasaArtur Co do rozdzielenia sieci mogę się zgodzić, choć z doświadczenia wiem że to dotyczyło łączenia się do silniejszej (czytaj 2,4GHz) przy usłudze szybkiego internetu np FTTH... Chodziło o to, że rozdzielone sieci pozwalały celowo łączyć się do 5-ki i osiągać prędkości niedostępne dla 2,4. Nigdy w drugą stronę. Tu mamy problem z wolniejsza,ale o większym zasięgu i akurat rozdzielenie nie powinno mieć wpływu na transfer

Skoro stoi w tym samym miejscu to trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że FB był w pozycji pionowej, a FB2 poziomej.... 

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. My rozwodzimy się nad wifi, a czy po kablu jest tak samo? Może problem jest z linią czy sama usługa, a wolne otwieranie stron nie zależy od wifi? Zrób screena parametrów liniowych z menu modemu... Zerkniemy i na to