Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Cześć. Mam pytanie odnośnie Funbox 2.0 a wzmacniacz Wi-Fi. Jaki model wybrać żeby był kompatybilny z routerem?

Dodam, że router jest na piętrze a sygnał Wi-Fi nie dociera na dół, gdzie znajduje się telewizor. Jako, że rodzice posiadają Smart TV i darmowy dostęp do Canal+ to bez internetu ani rusz. Biorę pod uwagę modele, które wpina się do gniazdka lub daje na ścianę, kable nie wchodzą w grę.

Oczywiście brałam pod uwagę Smartbox WiFi 6, jednak rodzice nie chcą płacić kolejnej rzeczy przy Pakiecie Orange Love i woleliby zwyczajny wzmacniacz kupiony w sklepie a nie ponosić dodatkowe koszty co miesiąc za użytkowanie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@sugarxhaze Wzmacniaczy trzeba unikać za wszelką cenę. Sprawdźcie najpierw czy zadziała PLC. Na przykład https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa4010-kit-554483/ lub jeszcze lepiej https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa4010p-kit-578596/ Odpada problem z wolnym gniazdkiem. Należy pamiętać, że taki adapter należy podłączyć bezpośrednio do gniazdka.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@sugarxhaze Wzmacniaczy trzeba unikać za wszelką cenę. Sprawdźcie najpierw czy zadziała PLC. Na przykład https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa4010-kit-554483/ lub jeszcze lepiej https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa4010p-kit-578596/ Odpada problem z wolnym gniazdkiem. Należy pamiętać, że taki adapter należy podłączyć bezpośrednio do gniazdka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13082
  • 53715
  • 626

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@sugarxhaze  zacząć trzeba od opcji prędkości usługi. Sądząc po modemie to usługa po miedzi. 

Wejdź do menu FB i sprawdź w zakładce ADSL jaka masz prędkość polaczenia- synchronizację modelu z centralą. 

Drugie, to po tej weryfikacji pomiar zasięgu wifi ma dole w okolicach TV

Do tego jest apka Wifianalyzer

Dopiero po tych czynnościach bym się zastanawiał nad  range extenderem... 

PLC dobre,  ale czy na górze i ja dole jest jedna faza elektryczna? 

Bez niej może być ciężko dobrać transmitery sieciowe


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@agat13 Skąd przeświadczenie o konieczności jednej fazy?

@sugarxhaze Poleciłem PLC bo FB2 i tak ma kiepskie WiFi, to raz. Dwa, macie wolny internet więc ograniczenia prędkości PLC nie będą wadą. Nie spytałem czy telewizor posiada gniazdo ethernet (zakładam, że ma). W TV zazwyczaj i tak jest 100 Mb/s, więc trzy na PLC. Z podłączeniem poradzi sobie każdy, także cztery.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@sugarxhaze Na razie wstrzymałbym się z oznaczaniem rozwiązania. Kupcie, przetestujcie i opisz czy zadziałało. W razie kłopotów odeślecie i będziemy myśleć nad innym rozwiązaniem.

Tutaj jeszcze jedna propozycja https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa7017p-kit-6697452/


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi


@Samotnicknapisał(-a)

@agat13 Skąd przeświadczenie o konieczności jednej fazy?

żeby śmigało z pięterka wprost na parter, a nie do trafostacji i z powrotem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13082
  • 53715
  • 626

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@Samotnick  stąd, że do niedawna był taki wymóg. Wiem, bo kilkanaście kompletów założyłem...

Polecanie w ciemno jest ryzykowne, bo czasem sieć płata figle i wcale nie działa, albo transfer jest bardzo niski...

Nie zgodze się z twierdzeniem, że wzmacniacze to samo zło, bo tak naprawdę technologie przesyłu determinują warunki w lokalu, a nie nasze uprzedzenia 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@agat13 Możesz się nie zgadzać ale to nie zmieni sposobu w jaki działają te urządzenia. Właśnie z tego powodu należy ich unikać. Jedynym sensownym wariantem na WiFi w w/w przypadku byłoby postawienie dodatkowego sprzętu w trybie klienta AP. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13082
  • 53715
  • 626

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@Samotnick  skoro ten wariant z AP odpada, to w zależności od warunków można testować, ale być pewnym w ciemno, że takie czy inne rozwiązanie będzie jedynie słuszne... 

Testy, testy, testy, a nie przesądzanie bez rozeznania w terenie

Widziałem mieszkania i domy, gdzie 3 różne komplety PLC ledwo chodziły, mimo gigowych portów eth, a wifi nie było wcale i takie, gdzie RE spinał się na 600Mb/sek w trybie mostu. 

Czasem na kilku metrach nie ma wifi i na kiepskiej, starej elektryce PLC działa niestabilnie. Nie ma co generalizować

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22233
  • 183

Funbox 2.0 a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

@sugarxhaze 

Skoro nie chcesz kabla, co było by jedynie słuszną drogą do celu, to po prostu podłącz do FB2 jakiś znacznie mocniejszy AP, taki którego sygnał dojdzie na drugą kondygnację.