Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

@jacek303 Czyli masz krótko mówiąc niepoprawnie zbudowaną sieć do VDSL. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejście na ADSL, wtedy prędkość naturalnie zmniejszy się o te 2-4 Mbit/s jeżeli ADSL 20 Mbit/s zsynchronizuje się na maxa.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Tak właśnie poradził mi technik z Orange, który mnie dzisiaj odwiedził. Powiedział że opisze problem i zgłosi rozwiązanie w postaci przełączenia na ADSL. Ja byłbym zadowolony i ze stabilnego 10 Mbit/s chociaż liczę na więcej np. 18 Mbit/s. Cena dla wszystkich opcji do 80 Mbit/s jest ta sama a modem Funbox 2.0 obsługuje ADSL.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

W nocy przełączyli moją linię na opcję 12 - 20 Mbit/s. Po resecie przez wyłączenie i załączenie zasilania modem synchronizuje się bez problemów. Nie wiem czy jest to ADSL czy VDSL bo w sekcji "wsparcie" - "informacje systemowe" - "DSL" programu utrzymaniowego modemu Funbox 2.0 jako "tryb synchronizacji DSL" jest wpisany VDSL. Mam przepustowość w dół 21,8 Mbit/s a w górę 4,28 Mbit/s. Tak więc parametry transmisji nie zmieniły się. Telefon i telewizja działają. Myślę, że problem jest rozwiązany w 100% ale jak coś się pogorszy to poinformuję na forum


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Masz VDSL'a dalej, jeżeli upload wynosi 4Mb/s. W ADSL'U dają 1Mb/s.

 

Tylko jeżeli wcześniej ADSL działał ci z pełną prędkością, a VDSL masz niższa prędkość jak z ADSL, to masz coś nie tak z tą instalacja u siebie  ja bym Ci proponował pociągnąć natynkowo nowy kabel, można go schować też ładnie a przyrost prędkości będzie bardzo duży, jeżeli faktycznie ADSL dzialal ci z full prędkością.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Dopiero teraz przełączyli mnie na ADSL mimo, że dostałem SMS-a o przełączeniu już dzień wcześniej. W rejestrach Funboxa 2.0 jest ADSL, synchronizacja download 13366 Mbit/s i upload 1192 Mbit/s. Na speedtest.pl jest download 10,76 Mbit/s a upload 1,06 Mbit/s a ping 21 ms. Te parametry mnie zadowalają ponieważ nie potrzebuję multiroomu. Powtarzam, że Funbox 1.0 działał pewnie w tym miejscu w VDSL i zapewniał download 22 Mbit/s. Funbox 2.0 nie zawsze łapał synchronizację. W końcu Orange zrobił to co powinien ale ja straciłem dużo nerwów i trochę pieniędzy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

No to teraz się zgadza. Zrozumiałem z poprzednich postów, że na ADSL'u wyciągnąłeś full synchro a na VDSLu 22Mb/s i nie synchronizowanie ci się na FB 2.0.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Ciekawostka. Mam teraz szybszy internet ADSL. W rejestrach Funboxa 2.0 jest upload 1,25 Mbit/s a download 16,6 Mbit/s. Margines szumu spadł z 10 do 6 dB ale błędów SES nie ma. Speedtest.pl pokazuje upload 1,01 Mbit/s a download 13,43 Mbit/s. Wystarczy mi na telewizję IP i surfowanie po Necie. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

A teraz mam w rejestrach Funboxa 2.0 upload 1,26 Mbit/s, download 18 Mbit/s a margines szumu 4,5 dB. Nadal jest ADSL. Na http://speedtest.orange.pl/ jest upload 0,97 Mbit/s a dowload 14,65 Mbit/s. Tak więc szybkość jest niewiele mniejsza od VDSL a nie ma problemów z synchronizacją łącza. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

@jacek303  ADSL działa lepiej, ponieważ miałeś najprawdopodobniej niedostosowaną instalację do VDSL.Wyjaśniłem już to w poprzednim poście. Ta możliwość przepinania modemu rozwalała połączenie.