Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Po zmianie umowy otrzymałem Funboxa 2.0, który miał zastąpić Funboxa 1.0 w połączeniu "do 80 Mbit/s". Moja linia telefoniczna jest połączona z domową siecią podtynkową, dzięki której mogę podłączyć modem piętro wyżej. W tej konfiguracji pracowały różne modemy, ostatnio Livebox 1.0 zapewniając stabilne połączenie 24 Mbit/s. Nowy Livebox 2.0 nie synchronizuje łącza. Wymieniłem na inny egzemplarz i dalej jest to samo. Po zamianie na Funbox 1.0 jest stabilna synchronizacja bez błędów. Widzę, że jest to problem z Funboxem 2.0, może taka seria o gorszych parametrach ? Myślę o odkupieniu Funboxa 1.0 za 300 zł. Proszę o poradę. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

W nocy przełączyli moją linię na opcję 12 - 20 Mbit/s. Po resecie przez wyłączenie i załączenie zasilania modem synchronizuje się bez problemów. Nie wiem czy jest to ADSL czy VDSL bo w sekcji "wsparcie" - "informacje systemowe" - "DSL" programu utrzymaniowego modemu Funbox 2.0 jako "tryb synchronizacji DSL" jest wpisany VDSL. Mam przepustowość w dół 21,8 Mbit/s a w górę 4,28 Mbit/s. Tak więc parametry transmisji nie zmieniły się. Telefon i telewizja działają. Myślę, że problem jest rozwiązany w 100% ale jak coś się pogorszy to poinformuję na forum

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Odkupowanie nielegalnie funboxów wg mnie nie jest dobrym pomysłem. Orange może w każdym momencie odciąć usługę lub przyciąć prędkość.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

@jacek303  VDSL nie może mieć odczepów, czyli nie może być gniazda na górze i na dole - tylko w jednym miejscu. Dodatkowe gniazda tak wpływają na VDSL, że przestaje całkowicie działać,  działa z błędami lub ograniczoną prędkością.

Jeżeli masz kilka gniazd w sieci, to najlepiej naprawić sieć i sprawdzić tymczasowo na wejściu instalacji czy Funbox 2.0 się synchronizuje i na ile.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Łącze synchronizuje jak podłączę Funbox 1.0. Działały też inne modemy (np. Sagemcom F@st 3764, Livebox), w innych technologiach transmisji zawsze bez problemów. Ta dodatkowa sieć jest pod tynkiem i nie mogę jej modyfikować. Mogę poprowadzić natynkowo dodatkowy kabel z na piętro ale chcę tego uniknąć. Myślę, że zapłacenie 300 zł za Funboxa 1.0, co podobno jest karą za zagubienie sprzętu, jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

@jacek303  Pamiętaj, że taki modem może zostać zablokowany po zgłoszeniu zagubienia.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Zadzwoniłem na infolinię. Pierwsza pani z działu technicznego miała trudności ze zrozumieniem problemu wiec przełączyła do innej pani. Ta druga pani sprawiała wrażenie że również łapie z trudem o co tutaj chodzi. Nie wiedziała np. że synchronizacja łącza musi nastąpić poprawnie aby w ogóle myśleć o połączeniu z internetem na podstawie wpisanych loginów i haseł. W końcu zamówiła do mnie wizytę technika ale poinformowała, ze jeżeli technik uzna, że wizyta była bezzasadna to zapłacę 129 zł. Podobno abonent nie musi używać sprzętu wypożyczonego od Orange do dlaczego tym sprzętem nie może być działający Funbox 1,0 ?  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Obecnie działa opcja Plug&Play. Jeśli masz neostradę, wydany Livebox lub Funbox (któego numer seryjny jest wpisany w systemach Orange), wpisywanie loginów i haseł jest zbędne.

Kara za brak zwrotu sprzętu nie jest podstawą do jego odsprzedaży. Podłączając dowolny modem z homologacją na UE jego numer seryjny w odpowiednich technicznym formacie jest udostępniany operatorom internetu stacjonarnego. Więc Orange widzi czy to właściwy funbox czy nie (i czy masz własny sprzęt).

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 1

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Dlaczego tym własnym sprzętem nie może być Funbox 1.0 uzyskany po opłaceniu 300 zł ? Orange coraz mniej mi się podoba. Bulwersujące jest np. to, że po śmierci abonentki współlokator nie może przepisać "na siebie" umowy "duży Orange Love". Tłumaczenie jest takie, ze jest to umowa nie dużą liczbę usług. Bulwersuje też to, że radzą podpisać nową umowę na te same usługi bez czasowego rozwiązania starej umowy a potem gubią się w szczegółach podwójnej umowy na tym samym łączu stacjonarnym. Bulwersuje w końcu to, że dostarczają sprzęt gorszy od starego i nie pozwalają używać tego starego nawet po dobrowolnym poniesieniu kosztów przez abonenta. Na szczęście mam do dyspozycji na ulicy łącza Netii.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Jeśli masz fakturę VAT, że Orange sprzedało komuś funboxa 1, a potem masz dowód sprzedaży dla siebie sprzętu - to może być.

Z tym, że oficjalnej sprzedaży funboxa 1 w Polsce nie było i nie ma planów by była. To, że ktoś sprzedaje na nie-swoją własność (kradzione przedmioty - nazywajmy sprawy po imieniu), to nie znaczy że operatorzy muszą umożliwiać korzystania z nich do usług. Podobnie dzieje się u innych operatorów (choć z usługami stacjonarnymi to kuluje, ale jak zgłosić blokadę kradzieżową na imei telefonu to nie będzie działał z kartą sim żadnego operatora). Opłacenie 300 zł nie powoduje przejścia własności urządzenia.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 1.0 działa a Funbox 2.0 nie.

Podobnie w Netii jak nie oddasz Netia Spota czy innych rzeczy dzierżawionych, to opłacenie kary nie powoduje przejścia własności.