Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem

Witam!

Mam następujący problem.

Ostatnio mój FunBox2 stracił trochę zasięg (sprzęt był trochę leciwy), więc postanowiłem poratować się extenderem Xiaomi Mi WiFi+. Podłączyłem skonfigurowałem i zadziałało połowicznie, a mianowicie po podłączeniu jakiegoś urządzenia do extendera internet był i hulał jak trzeba, jednak jak chciałem bezpośrednio połączyć się z FunBoxem2 to już się nie dało 😞 (wygląda na błąd DHCP). Zaznaczam, że przez extender internet jest i działa bez zarzutu.

Pomyślałem, że modem trochę stary i może uszkodzony, więc zamówiłem wymianę sprzętu.

Niestety na nowym sprzęcie dokładnie to samo.

Pomyślałem że uszkodzony jest Xiaomi Mi WiFi+, więc zakupiłem Tenda A301 300Mbps WiFi Repeater ale sytuacja jest identyczna.

Reasumując -  jak tylko jakieś urządzenie połączy się z repeaterem to już nie może połączyć się na nowo z FunBoxem2.

Bardzo proszę o jakąś pomoc w konfiguracji FunBoxa2, ponieważ to tam na 99% leży problem.

 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem

A w jakim trybie konfigurujesz repeatery: access point czy bridge?
Czy próbowałeś ręcznie dodawać sieci wifi w trybie zaawansowanym na urządzeniach?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o Xiaomi Mi WiFi+ to niestety zero konfiguracji. Tam podaje się tylko SSID sieci do wzmocnienia i hasło do niej. Jest jeszcze opcja Wi-Fi roaming, której włączenie powoduje, że wszystko działa w obrębie tego samego SSID (domyślnie jest SSID_plus).

Jeśli chodzi o drugi repeater to jest tam tylko informacja, że Bridge Status: Connected. Więc działa jako bridge i nie widzę opcji przełączenia na AP.

Jeszcze jedno. Moim zdaniem problem leży po stronie FunBoxa, ponieważ to z nim nie mogę się połączyć, nawet jak wyłączę repeater z gniazdka. Po resecie routera wszystko jest ok do czasu połączenia się repeaterem.

Problem leży chyba po stronie DHCP w FunBoxie.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem

Tu jest pewna instrukcja https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-2-0-repeater-bez-problemu-zwi%C4%99kszenie-zasi%C4... ale u Ciebie w panelu i tak chyba tych opcji nie ma. Funbox2 jest dosyć mało zgodnym urządzeniem z innymi.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FunBox2 + REPEATER WIFI = problem

Dzięki za zainteresowanie.

Powyższy link przeczytałem i nie wnosi nic nowego do sprawy :(.

 

Ten FunBox2 to totalna PORAŻKA!

Nie mogę dojść do ładu z serwerem DHCP (zakładka DHCP).

Pojawiają się urządzenia których nie ma fizycznie podłączonych, jak coś już podłączę to nic się nie odświeża. Urządzenia które odłączę od sieci nadal są na liście i tkwią tam do momentu restartu routera.

ZERO odświeżania listy DHCP, zero kontroli nad połączeniami, na dodatek część urządzeń nie ma przypisanych IP (puste pola).

I TU właśnie leży problem z repeterami.

Olewam to cudo techniki, robię z niego tylko modem VDSL, a resztę po starym dobrym TP-Linku.