Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd


@j131napisał(-a)

@Monika56 

Istnieje prostsze "rozwiązanie": zmień ustawienia portu USB w FB6 na USB 2. Będzie wolniej, ale nie będzie zakłóceń. Nie jest wykluczone, że to sam port USB FB6 jest tak słabo ekranowany, że zakłóca własne WiFi rutera w paśmie 2,4GHz. Pendrive może nie był USB3.0 i może dlatego nie zakłócał?


Z mojej strony taka mała dygresja, mianowicie jeśli FB 6 ma najnowszy soft to nie ma możliwości zmiany ustawień portu USB, w poprzedniej wersji była taka możliwość, nie wiem czy tak zostanie czy jakaś łatka to zmieni ale na razie tak to wygląda

slav72_0-1697480224622.png

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@agat13 ograniczenie USB 3.0 do 2.0 (w moim przypadku za pomocą przedłużki USB 2.0) problem rozwiązuje. Przetestowałam jeszcze patent z folią aluminiową, i okazuje się że działa! 😀 Owinięcie samego kabla wystarczy, dysk został bez dodatkowej osłony. Zależało mi właśnie na wykorzystaniu prędkości jaką daje standard 3.0. I tak już zostawię. 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc, w życiu bym nie wpadła na to że kabel może zakłócać sieć WiFi. Pozdrawiam! 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd


@Monika56napisał(-a)

...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc, w życiu bym nie wpadła na to że kabel może zakłócać sieć WiFi. Pozdrawiam! 


Ha! To nie jest wiedza ani powszechna, ani oczywista. W sumie jestem prawie pewien, że takie rzeczy to tylko u nas. Polecamy się na przyszłość.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Poszukałem w sieci i wnioski są następujące:

  • ekran w takim przewodzie służy przede wszystkim do redukcji EMI/RFI pochodzących od transmisji o wysokiej częstotliwości a nie do ochrony przewodu przed promieniowaniem z zewnątrz
  • ekran powinien być uziemiony jednostronnie
  • brak uziemienia sprawia, że ekran będzie działał jak antena i wzmacniał zakłócenia z zewnątrz (niekorzystnie wpływał na transmisję w przewodzie) i/lub w zależności od długości ekranu wprowadzał do eteru zakłócenia o innych częstotliwościach.

Może ktoś bardziej kompetentny w tej dziedzinie sprostuje i uszczegółowi te informacje.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd


@Samotnicknapisał(-a)

Może ktoś (bardziej kompetentny) w tej dziedzinie sprostuje i uszczegółowi te informacje.


no cóż, ekran zawsze i wszędzie powinien być umasiony. Ale jest to raczej uogólnienie.