Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@pirenejCiekawe jednak jak się mają testy HDD do SSD ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2091
  • 7677
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

ale kto ma testować? Chyba nie koleżanka pytająca? Ona tylko chce, żeby działało i przybyła z pytaniem na NO. Jedyne co może zrobić, to popróbować różnych kabli, nie z tych najtańszych. Byle nie wyszło, że wyda na nie więcej niż na SSD 128GB.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1736
  • 8457
  • 65

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Monika56 Wrzuć zdjęcie/link do Twojego urządzenia. Może inni się nie natną. Komentarz z Morele do mojej kieszeni - „słuchawki bezprzqodowe mi nie działają gdy dysk działa ale tak to ok”.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@pirenejPytanie było do ogółu, a więc ci, którzy mają FB6 i wolny dysk SSD mogą zweryfikować sprawę. Nie proszę o badania laboratoryjne, a sama info "działa", "nie działa" już spowoduje, że będziemy więcej wiedzieć. Liczę więc na zapał i możliwości współforumowiczów 🙂

W końcu to forum użytkowników 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2091
  • 7677
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

ja przy okazji wałkowania tamtego dawniejszego tematu testowałem w laptopie myszkę z adapterem bezprzewodowym usb, w połączeniu z dyskiem ssd z adapterem usb->m.2. Myszka przestawała działać (stabilnie) gdy jej adapter był wetknięty w gniazdo sąsiadujące z tym, do którego był wpięty ssd, w okresach intensywnego transferu do/z ssd. Zjawisko ustępowało całkowicie gdy dongle od myszki przepinałem na w gniazdo na drugim boku laptopa. Laptop Dell Precision 7510. Czy powtórzyć dla hdd usb->sata? Czy powtórzyć dla ssd usb->sata?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@pirenejKażda opinia i każdy test z życia jest cenny. Widać te sąsiednie USB były na jednej magistrali (cokolwiek to znaczy) i pod obciążeniem wychodziły cudeńka, a ten z drugiej strony inaczej był umiejscowiony w hardware i działał bez problemu (taka teoria nr1). Ciekawe jednak na ile to może być słuszne, a nie np wynika faktycznie z małej odległości między portami USB i włączonymi do nich urządzeniami, przez co się zakłócały (taka teoria nr2) ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2091
  • 7677
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

zbliżyć dongla od myszki na przedłużaczu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Monika56 

Istnieje prostsze "rozwiązanie": zmień ustawienia portu USB w FB6 na USB 2. Będzie wolniej, ale nie będzie zakłóceń. Nie jest wykluczone, że to sam port USB FB6 jest tak słabo ekranowany, że zakłóca własne WiFi rutera w paśmie 2,4GHz. Pendrive może nie był USB3.0 i może dlatego nie zakłócał?

Jakbyś pokazała sprzęt, ze szczególnym uwzględnieniem wtyczek, to zyskałabyś wdzięczność forumowiczów.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

IMG_20231016_174100.jpg

Znalazłam w domu kabel USB 2.0. Użyłam go jako przedłużkę. Dysk działa i WiFi też. Muszę jeszcze sprawdzić prędkości ale może obejdzie się bez dodatkowych kosztów - zakup innej przejściówki. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Monika56  czyli zamiast programowa ograniczyłaś USB 3.0 do 2.0 sprzętowo- kablowo. Grunt, że działa, choć wolniej. Nie rzutuje to chyba jednak na odczyt