Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

Czy FunBox 6 jest w pełni kompatybilny wstecz ze standardem sieci WiFi "ac" ?

 

Czy obsługuje 4 pasma 80MHz dla "ac"

 

Jaką maksymalną prędkość jest w stanie uzyskać dla "ac" ?  

 

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie czy uzyskujecie prędkość max blisko modemu - 866Mbps dla urządzenia w standardzie "ac" w informacjach o połączeniu np. na telefonie. Bede wdzięczny.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@PeterMac  - jeśli tylko uda Ci się wymienić FB 3.0 na 6.0 to ze swojej strony polecam - w moim przypadku - polepszenie zasięgu WiFi w bloku z wielkiej płyty i tam gdzie z wysoko umieszczonego FB 3.0 zasięg na telefonie zanikał (włączało się czasami LTE) tak teraz, ze stojącego na półce na wysokości ok 1 metra FB 6.0 wskaźnik telefonu pokazuje ok 75% siły sygnału. Prędkość po WiFi do TV podobna jak w FB 3.0 - ok 860 Mbps (test do serwerów Netflixa). Odległość między modemem a TV ok 3.2 metra bez przeszkód. Dodatkowo więcej naszych urządzeń pracuje równolegle w paśmie 5 GHz.

Z mojej strony tylko spytam kto wpadł na pomysł, aby właściwą pracę modemu sygnalizować trzema POMARAŃCZOWYMI diodami a nie np. zielonymi...? Można to zmienić programowo (diody może są wielokolorowe?)?
Tak wygląda w zaciemnionym pomieszczeniu :

20210309_232425.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

3x tak 😄

Wstecznie zgodny z AC jest i ciut szybszy niż 3.0 na AC, ma ax i to chyba cię ucieszy, dodatkowo lepszy zasięg wi-fi, kilka tematów już było, pozytywne zbiera opinie 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@PeterMac  cóż mogę tylko w 100% potwierdzić wypowiedź @Anonim , osobiście używam FB 6 od półtora miesiąca i mogę tylko dodać że jestem w pełni zadowolony ze sprzętu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

Dziekuje Panowie za odpowiedzi i potwierdzenie. To chyba sie zdecyduje na wymianę z FB 3.0. Szkoda jedynie ze nie mozna go postawić w poziomie, choć pewnie tez by działał 🙂 ale moze nieco słabszy zasieg wtedy.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@PeterMac  zmieniaj tego FB 3.0 na 6 bo warto 😊

Ma inny układ anten i na leżąco było by kiepskie wi-fi 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@PeterMac wcześniej też miałem FB 3.0 i jeżeli masz okazję to wymieniaj FB 6 to zupełnie inna klasa sprzętu, położyć go możesz ale będzie głupio wyglądał (między innymi dlatego że nóżki boczne ma nie rozbieralne), mi na początku też było ciężko się przyzwyczaić, ale po czasie stwierdzam że nawet lepiej wygląda w pozycji stojącej niż leżąca trójka.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

Fakt ta stopka powinna być zdejmowana a nie na stałe, ale w sumie można zrobić mu stopki samemu zeby połozyć ładnie poziomo, ale właśnie te anteny ma tak umiejscowione do pracy pionowej właśnie słyszałem, ale nie omieszkam sie przetestować o ile będzie gorzej na płasko.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@PeterMac  - jeśli tylko uda Ci się wymienić FB 3.0 na 6.0 to ze swojej strony polecam - w moim przypadku - polepszenie zasięgu WiFi w bloku z wielkiej płyty i tam gdzie z wysoko umieszczonego FB 3.0 zasięg na telefonie zanikał (włączało się czasami LTE) tak teraz, ze stojącego na półce na wysokości ok 1 metra FB 6.0 wskaźnik telefonu pokazuje ok 75% siły sygnału. Prędkość po WiFi do TV podobna jak w FB 3.0 - ok 860 Mbps (test do serwerów Netflixa). Odległość między modemem a TV ok 3.2 metra bez przeszkód. Dodatkowo więcej naszych urządzeń pracuje równolegle w paśmie 5 GHz.

Z mojej strony tylko spytam kto wpadł na pomysł, aby właściwą pracę modemu sygnalizować trzema POMARAŃCZOWYMI diodami a nie np. zielonymi...? Można to zmienić programowo (diody może są wielokolorowe?)?
Tak wygląda w zaciemnionym pomieszczeniu :

20210309_232425.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań

@Morciak osobiście mi te diody nie przeszkadzają, oczywiście kolory pomarańczowy czy czerwony powinny się świecić w trakcie łączenia, awarii lub pobierania nowego oprogramowania a dla prawidłowego działania mógłby być kolor zielony lub niebieski. Uważam że te diody i tak są delikatniejsze niż w FB 3.0 w którym to wyglądały jak lampki na choince 😉

Edit.

Diody są wielokolorowe, dodałem taki pomysł https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Mo%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87-zmiany-koloru-diod-na-panelu-FunBoxa... chcesz to zagłosuj i skomentuj.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

FunBox 6 - WiFi w standardzie AC - kilka pytań


@Morciaknapisał(-a)

kto wpadł na pomysł, aby właściwą pracę modemu sygnalizować trzema POMARAŃCZOWYMI diodami a nie np. zielonymi...?

 


u operatora ORANGE nie ma opcji, musi być POMARAŃCZOWO. Rozejrzyj się po stronie.

 


@Morciaknapisał(-a)

Tak wygląda w zaciemnionym pomieszczeniu :

 Rozumiem, że daje po oczach? Nie pierwszy raz podsuwam taki pomysł: zakleić czarną taśmą izolacyjną.