Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@slav72 FB wstaje bez problemu, WiFi działa, LAN działa, ale wydaje mi się, że w Sofcie coś jest nie tak, przez co TPL oraz UBQ nie dostają internetu.

Tak jak pisałem wyżej, kiedyś gdzieś na nasz orange czytałem, że urządzenia po powrocie prądu są zaczytywane jako nowe, a nie te, które były już podłączone

@agat13 a dlaczego inny ONT nie będzie działać? Jeśli się zaloguje danymi z umowy, które są gdzieś też w ustawieniach samego FB to nie będzie działać? Nie wiem, czy mogę podlinkować ale Własny ONT bez FunBox 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonkaTemat znany na forum. Nie, bo takie są uwarunkowania Operatora. Żeby ONT był widoczny w sieci musi jego mac adres być wpisany do systemu. Oprócz tego jest jakaś tajna wymiana softowa, co eliminuje maskaradę na mac adresie. Operator tłumaczy to tym, że nad pewnymi elementami sieci optycznej MUSI być kontrola i dopuszczanie urządzeń bez walidacji (czytaj: abstrakcyjnych z rynku) może powodować awarie optyki. Orange musi mieć również pełną diagnostykę działania tego elementu.

Eliminuje to również "grzebanie" w samej sieci i podłączanie do gniazda optycznego wszystkiego, co wpadnie użytkownikowi w ręce 🙂

Ostateczna odpowiedź :nie da rady

Co do własnego routera nie widze problemu (ważne, aby spełniał te wymogi z artykułu), ale ONT dostarczył Operator


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@agat13 a wchodziłeś w link podany powyżej? Czy teraz mogę się zgłosić do orange o otrzymanie "za darmo" osobnego ONT z eliminacją FB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonkaznam ten artykuł. Nie ma nic o własnym ONT... Możesz, ale to będzie kosztować wizytę technika (asysta płatna) i drogę pod górę przy zamawianiu takiej usługi. Ale w końcu, kto bogatemu zabroni??


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@agat13 dzwonię do nich, zobaczymy 😉

EDIT:

@agat13 dzwoniłem. Nie chcieli wcisnąć technika, nie chcieli żebym pozostał z FunBox. Poinformowali mnie, że mogę zakupić sobie osobny modem ONT, do którego podepnę własny router. Wszystko będzie działać. Nie posiadam TV oraz telefonu stacjonarnego od Orange, więc nie będzie żadnego problemu 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonka  Napisz o efektach 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonka  potwierdzam jeśli osobny ONT to tylko operatorski (czyt. Orange) ale z uzyskaniem go może być pewien problem (tu na forum jest mnogo tematów o tym - jednym dają od razu, inni nie dostają choć wykazują potrzebę, także loteria...).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

Odpisałem na wszystko powyżej. Są to słowa od osoby, z którą połączyło mnie po kilku przełączeniach z różnych działów 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonkaBzdura...Kupić możesz, podpiąć możesz...i nic więcej. Nie przejdzie autoryzacji. Temat sprawdzony, ale decyzja o wyrzuceniu pieniędzy w błoto i tak leży po Twojej stronie.

A tak na marginesie...skąd konsultanci mają takie informacje, skoro Technika Orange twierdzi inaczej?

Ciekawe czy wiedzą co to ONT jest???


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@agat13 w takim razie podaj mi nr telefonu do odpowiedniego działu lub kompetentnej osoby, z którą będę mógł na ten temat porozmawiać, jak twierdzisz, że coś takiego nie przejdzie.

Modem to koszt 70 zł. Myślę, że mogę go zakupić i skonfigurować, jeśli się nie powiedzie, to będę stratny mniej niż koszt miesięcznego abonamentu za światłowód 🤣