Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3 - sieć LAN


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

FunBox 3 - sieć LAN

Dzień dobry. Mam pewien problem z jednym komputerem w sieci LAN. FunBox w ogóle go nie czyta, że jest podłączony w "moja sieć" i jest problem z komunikacją. Z komputera mogę pingować normalnie inne urządzenia w sieci LAN, ale gdy chce sprawdzić połączenie z innego komputera, to już niestety jest brak odpowiedzi. Na komputerze został wyłączony firewall oraz została uruchomiona sieć prywatna/domowa, ale nie przyniosło to rezultatów, komputer mieści się w zakresie dhcp więc nie to jest problemem, ale co jest dziwną sytuacją, to że w zakładce "zaawansowane" > "DNS", komputer już widnieje, czy mógłby ktoś pomóc, bo już sam nie wiem co robić :/. Z góry dziękuję za każdą pomoc!

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

FunBox 3 - sieć LAN

@pvtr1352  Spróbuj na karcie sieciowej tego kompa wpisać stały adres IP spoza zakresu DHCP, z bramą 192.168.1.1  maską 255.255.255.0

Możesz wpisać DNS 194.204.159.1 i 194.204.152.34, ale to akurat robi router/brama


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

FunBox 3 - sieć LAN

@agat13 Niestety nic to nie pomogło 

 

222.PNGsss.PNG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

FunBox 3 - sieć LAN

@pvtr1352A DNS zostaw na "automatycznie", a IP wpisz tylko w kompie

Wymień jeszcze kabel sieciowy na inny, najlepiej fabryczny. Na testy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

FunBox 3 - sieć LAN

@agat13 Problem raczej stoi w kablu, tylko teraz muszę sprawdzić, czy stoi przy połączeniu gniazdo ethernet - komputer, czy gniazdo ethernet - router. Po podłączeniu zewnętrznej karty WiFi, w urządzeniach jest komunikacja. Jeżeli rozwiążę problem, to poinformuje!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

FunBox 3 - sieć LAN

@pvtr1352Z tego wynika, że problem może być w kablu (zapewne) i warto podłączyć innym, lub w gnieździe (warto zerknąć na blaszki w środku czy są równo ustawione). Kabel robiony czy fabryczny i jakiej długości? Informuj

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

FunBox 3 - sieć LAN

Kabel długości 3m, jest to fabryczny kabel. Gniazdo Ethernet sprawdzone i blaszki w środku są równe. Wieczorem lub jutro będę miał kabel więc dam info, jak wygląda sytuacja