Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - wymiana SFP


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Anonim tak, chodzi mi o taką wkładkę. Wiem, że ma być to wkładka jednomodowa.

 

Chodzi mi o to aby pominąć Funboxa (wogóle go odłączyć) i wiązkę światła wpiąć do mojego Microtika, który ma wejście na SPFa.

 

Przepraszam, za tak długi czas bez odpowiedzi. Byłem w rozjazdach.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@bez_nazwy Dziękuje za podpowiedź. Spróbuje tak zrobić. Funbox został aktywowany - wymóg techników. Teraz podczas instalacji nawet zdjęcia robią instalacji i prosili, aby modem był chociaż 'do wieczora' podłączony, aby kary nie dostali za źle skonfigurowaną instalację. Tak więc FunBox podziałał do północy:) i od tamtej pory leży w pudełku.

Jeżeli mi się uda to spiąć i odpalić (pewnei mi trochę to zajmie ze względu na obowiązki) to poinformuje na forum. Niech będzie dla 'potomnych'.

 

 

Przepraszam za długi czas odpowiedzi. Byłem w rozjazdach. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@BORAX Ale ja wkładki nie wymieniam w ich modemie. Ja chcę, żeby to co z ich gniazdka wychodzi trafiło do mojego routera a nie ich FunBoxa.

Nie za bardzo rozumiem, jak to ma uszkodzić i oddciąć innych. Przecież nawet końcówki mam zarobione - kwestia tylko konfiguracji routera. Możesz mi to pokrótce wytłumaczyć i oświecić błądzącego we mgle?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@bez_nazwy a czy długość fali w takiej wkładce SFP ma duże znaczenie?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Nigdzie nie pisałem o wymianie wkładki w Funboxie...anyway....
Wkładki mają różne standardy, moce. Jeżeli włożysz za mocną wkładkę, to może dojść do przesterowania, a nawet uszkodzenia portu w OLT! Pytasz czy długość fali ma znaczenie...to tak jakby ONT/ Wkładka rozumiał po angielsku, a OLT rozumiał po polsku - nigdy się nie dogadają. Jeżeli zadajesz takie pytania, to proszę...nie rób nic w temacie, ponieważ możesz zaszkodzić pozostałym osobom na porcie albo zepsuć drogie urządzenie!

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@BORAX z całym szacunkiem, Ale skoro zadaje takie pytania, to chcę nabyć wiedzę zanim komuś zaszkodzę. Czy to źle? Człowiek się uczy całe życie i uważam, że podejście typu:"Skoro pytasz o takie rzeczy to nie rób nic" jest mało edukacyjne. Po to są fora, aby zdobywać nową wiedzę, rozwijać się a nie stać w miejscu.

Skoro może być za mocna wkładka, to jaka będzie ok? O jakiej mocy i zasięgu? Porównywałem rózne wkładki jednomodowe i teraz pytanie na jakie parametry zwracać uwagę? Zasięg? 3-20km? długość fali? czy jeszcze coś innego?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Nietoperz1982 Masz wszystko na priv.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Nietoperz1982 kto pyta nie błądzi, oczywiście że ma, ogólnie GPON to standard ITU, tu jak lubisz czytać dokumentacje techniczna to tu masz linki https://en.wikipedia.org/wiki/G.984

 

Mnie ogólnie boli to że dążąc do tego by użytkownik końcowy nie musiał nic robić i wszystko działało z automatu, co samo w sobie jest dobrym pomysłem, jednocześnie odcinamy od wiedzy tych którzy lubią wiedzieć więcej. Np nigdzie nie mogę znaleźć takiego szczegółowego manuala do FB3.0 poza takim "one-pager'em" on Orange gdzie są rysunki tylko.

@Remi może wyciągniesz jakąś lepszą dokumentację od techników? 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Tematem nadal jestem zainteresowany. Jednak ze względu na moją pracę jestem często w rozjazdach. W sierpniu na 100% chcę temat załatwić i pogrzebać współpracę z Orange lub mimo wszystko ją pochwalić.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Nic, odpuściłem.... 

Za dużo nerwów i czasu już mnie to kosztowało. Widać Orange nie myśli o zaawansowanych konfiguracjach i o klientach, którzy chcą więcej. Trudno, na pewno z tej usługi u nich zrezygnuje, choćby nie wiem jaką mi promocję wciskali. Całe szczęście, że ona była dodawana za darmo do dwóch nowych numerów.

Tak czy inaczej - inny dostawca załatwił światłowód w naprawdę niskich pieniądzach a konfiguracja zajęła mi 20-30 min.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje każdemu, który zaangażował się w wątek.