Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - wymiana SFP


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Witam wszystkich.

 

Czy ktoś mi poradzi, jaki moduł SFP kupić, aby wyłączyć bezpośrednio FunBoxa i podłączyć mój Microtik przez moduł SFP? Z tego co dowiedziałem się to SFP musi być jednomodowy a czy jeszcze jakieś inne wymagania są? 

Nie chcę korzystać z FunBoxa i nie zamierzam go nawet uruchamiać.

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi. 

Pozdrawiam

Piotr

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Ciężki temat jak dla mnie 😜 Może @Anonim lub @bez_nazwy się wypowiedzą? Chyba że @Rafał pomoże?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Nietoperz1982 Czy chodzi ci o taki moduł https://www.kamsat.pl/modul-sfp-tp-link-tl-sm311lm.html?gclid=COXIw82qhdQCFU-6GwodmZgBdA @Anonim Nie za bardzo rozumiem autora


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Anonim, wołasz ludzi(nie mówię że wszystkich) bez elementarnej wiedzy 😉 

 

@Nietoperz1982 Zapomnij, kupno wkładki nie wystarczy. Ktoś jeszcze musi ją autoryzować w OLT, a tego nikt Ci nie zrobi.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wyxmiana SFP

staram się tylko pomóc....każdy ma swojego "konika". Ja lubuje się w ofertach na kartę 😉 Zjedz Snickersa BORAX
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wyxmiana SFP


pablo_ck napisał(-a):
staram się tylko pomóc....każdy ma swojego "konika". Ja lubuje się w ofertach na kartę 😉 Zjedz Snickersa BORAX

@Anonim Daj sobie z nim spokój Emotikon: Obojętny 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wyxmiana SFP

Schodzimy z tematu ale.....dla mnie tacy ludzie są "malutcy". Hejt w sieci który często czytamy świadczy o tym ze spora część społeczeństwa jest niedojrzalała emocjonalnie i tyle w temacie. Zaburzenia emocjonalne się leczy nawet czasem zostawiając człowieka (pacjenta) w oddziale psychiatrycznym.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Nietoperz1982 - niestety głowy nie dam że zadziała, ale ogólnie z tego co wiem ONT autentykuje się w OLT po prostu po numerze seryjnym, pod warunkiem ze Orange nie "zepsuło" protokołu, co wydaje mi się mało prawdopodobne, bo w końcu dawali ONT Off-the-shelf do FB2.0. Mój FB3.0 ładnie raportuje zarówno swój serial jak i MAC. To co proponuje zrobić to pozwolić sobie aktywować FB3.0, a potem go po prostu sprónować spoofnąć.

Kluczowym będzie, czy ten SPF będzie miał modyfikowalny serial z poziomu CLI.

Tu znajdziesz trochę parametrów z wiki microtik'a - https://wiki.mikrotik.com/wiki/GPON_module_basic_test_examples

 

Co do samego modułu - w FB3.0 jest SM SC APC i takie też Orange montuje gniazdka ale nic nie szkodzi mieć UPC, patchcord'y APC-UPC sprzedają choćby na "popularnym serwisie aukcyjnym" Emotikon: Mrugający

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox 3.0 - wymiana SFP

Wymiana na własną wkładkę może skończyć się uszkodzeniem OLT lub odcięciem całego portu na którym może być kilkadziesiąt użytkowników!

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - wymiana SFP

@Nietoperz1982 Czy dalej jesteś zainterosowany swoim tematem, jeśli tak to?Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.