Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

Problem jak w temacie. Od +- kwartału korzystam ze światłowodu Orange i do tej pory nie miałem problemów, choć WiFi było kapryśne aż do wyłączenia 5GHz i pozostawieniu jedynie 2.4GHz.

 

Natomiast od wczoraj FunBox potrafi sam z siebie wyłączyć usługę WiFi (poza tym pracuje normalnie, jest WAN i LAN po kablu), po zalogowaniu na admina włączam WiFi, jest ok... i po x odcinku czasu (ostatnio chodziło 2h) znów powtarza się sytuacja. Proszę o pomoc!

 

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

Zrób to co sugeruje @Anonim i jeżeli masz w loginie Neostrady ipv6, usuń go. Ustabilizuje to pracę na obu częstotliwościach 2,4GHz i 5GHz. Jak to zrobić, znajdziesz tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Światłowód-i/Problemy-z-protokołem-quot-IPv6-quot/ta-p/19036

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

@mabud73 - ipv6 na WAN'ie ma coś do stabilności WiFi 5GHz ? To już wyższa inżynieria w tym FunBoxie zachodzi 😉

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

Napisałeś że kulało Ci wifi po częstotliwości 5GHz, więc poradziłem co zrobić z tym problemem. Po WAN-ie też pomaga. U mnie ipv6 robiło kwiatki po kablu i na wifi... szczegóły tutaj 😉 https://nasz.orange.pl/t5/Światłowód-i-Neostrada/Połączenie-Wi-Fi-lepsze-od-kabla/m-p/14073#M1968

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

@mabud73 nie twierdzę że nie masz racji i jestem wdzięczny za radę - po prostu brzmi to abstrakcyjnie żeby sposób przydzielania adresacji na interfejsie WAN rzutował na działanie WiFi w sieci lokalnej 🙂

 

@Anonim - raz już przywracanie do ustawień fabrycznych było, liczyłem że może to znana przypadłość tego routera i ktoś miał podobnie. Natomiast co do WiFi 5GHz to nie jest mi potrzebne do niczego, wiem że mogę mieć dwie oddzielne sieci, ale wystarczy mi żeby router samoczynnie nie wyłączał WiFi 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

@WHKMoże coś jest nie tak z tym FB wiec pozostaje wymiana


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

@WHK, FBoxy niestety są jedną wielką abstrakcją 😉

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10965
  • 150

FunBox 3.0 - samoczynne wyłączanie wifi

@WHK
jeżeli faktycznie reset do fabryki był wykonywany, a router sam z siebie „wyłącza” sieć wi-fi - i to w taki sposób, że trzeba z poziomu panelu administracyjnego na nowo ją włączać - to faktycznie wymiana urządzenia ma tu głębokie uzasadnienie. Jak teraz to u Ciebie wygląda?