Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

A oto i wyniki z Asus PCE-AC88.

Transfer oscyluje w okolicach 75-85 MB/s i zapewne jest ograniczany przez prędkość zapisu dysku talerzowego (WD Green za szybki to nie jest)

{F6E9BEA0-7243-4503-A82F-6BCB5228616F}.png.jpg

 

W sumie jest nawet więcej niż jedna ściana, gdzie FB 3.0 a gdzie komp to szkoda gadać, do tego FB 3.0 stoi niewłaściwie nisko tuż przy samej ziemi na półce w stoliku pod TV w innym pokoju gdzie komputer z PCE-AC88, do tego anteny są zasłonięte przez stojącą szafkę akurat od strony kierunku routera.

 

W ogóle jest taka ciekawostka w porównaniu do karty Asus USB-AC56 która była w dokładnie tym samym miejscu z podpiętą anteną.

Na PCE-AC88 szybkość połączenia wg. Windowsa wynosi ~od 780 do 975 Mb/s, z kolei na USB AC56 było to ~ od 620 do 866 Mb/s i tam maksymalny transfer wynosił max ok 38MB/s przy kopiowaniu czyli mniej niż połowa tego co tutaj.

Także te wartości które pokazuje Windows w połączeniu są niezbyt miarodajne.

 

Szybkośc internetu w teście Speedtest.net, na USB-AC56 karta wyciskała max ok 210Mb/s, tutaj to juz formalność idzie naturalnie maxem (opcja Neo 300Mb/s),

8841685012

 

Takze najważniejsze jest ze pomimo tak sporej odległości/przeszkód do FB 3.0 uzyskuje prędkości jak po kablu gigabit, jestem teraz w pełni zadowolony.

Karta Asusa USB-AC56 idzie teraz pod młotek, mam na myśli sprzedaż 😉

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Wyniki bardzo dobre jak na wi-fi, dodając przeszkody jakie musi pokonać połączenie, jest mega dobrze, szkoda że FunBox i anteny od karty Asus PCE-AC88, nie są w optymalnym miejscu, może transfer był by lepszy, dysk do wąskie gardło, ssd teraz tanie jak barszcz, pora na modyfikacje 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Zapewne gdyby router i karta był w tym samym pomieszczeniu to połączenie uzyskałoby max czyli 1.7Gb/s i transfery powinny być nawet z przedziału 140-150 MB/s z tego co piszą inni posiadacze. Zapewne z czasem przetestuje przenosząc FB. Zrobię tez test z dysku systemowego SSD na drugi SSD, bo na talerzowych to niezbyt to miarodajne takie testy.

Co do dysków SSD owszem są tanie, ale małe pojemności dobre na sam system, na magazyn danych nadal zbyt drogie, min. taki na magazyn 2TB SSD to trzeba zapłacić nadal ok 1 tyś zł, nie mówiąc o dyskach 4TB i więcej. Ale pewnie z czasem ceny bedą leciec jeszcze w dół, gorzej tylko ze coraz to gorsze kości stosują coraz to mniej trwałe.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac  ssd 500 Gb nie jest już taki drogi, jak ja kupowałem do Laptopa Dell, to zjadł mi 700zł, teraz to dużo tańsze jest, inna sprawa że magazyn na HDD a SSD jako przejściowy dysk, potem to szybko przerzucisz, jak wrzuciłem 2 SSD do PC i 2 na magazyn HDD, to komputer dostał nowe życie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

irek6311 - fakt 500GB jest juz tani okolice 300zł, ale teraz weź taki dysk użyj do 2 zatkowoego NAS'a :), to duzo za mało miejsca nadal zeby miala sens wymiana. Przynajmniej to kompletne minimum 2x 2TB SSD a to juz koszt 2 tyś. Takze nie jest jeszcze tak rozowo w porównaniu do talerzowców, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Ja czekam na moment jak za 500zł bedą SSD 4TB wtedy mozna bedzie powiedziec ze talerzowce nie bedą miały juz zupelnie sensu.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac  obecnie na serwer plików dysk SSD odpada, za drogo jest, może za kilka lat, ale raczej wtedy inna technologia w NAS`a wkroczy, dyski talerzowe są zawodne, choć da się odzyskać czasem dane, jak SSD padnie to kicha, ja mniej danych magazynuję, 4TB mi starcza, reszta na przenośnych dyskach i w chmurce 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac 

Szybka ta karta, ale według mnie bez sensu bo :

- Twoja karta kosztowała ponad 400 zł a Smart Wifi Box 10 zł miesięcznie, koszt Smart Wifi Boxa po dwóch latach to 240 zł i w każdej chwili można zrezygnować jeśli już nie potrzebujesz a może Orange w międzyczasie wypuści coś nowszego / lepszego.

- Wydajnościowo karta nie jest znacznie szybsza od Smart Wifi Boxa

- Smart Wifi Box integruje się z Funboxem, Funbox pokazuje podłączone urządzenia do Smart Wifi Boxa oraz masz wsparcie Orange gdyby coś nie działało a z kartą musisz martwić się sam.

- Karta którą kupiłeś ma ogromny radiator i niepotrzebnie grzeje wnętrze komputera

- Jak Twoja karta się zepsuje to odsyłasz na gwarancję i modlisz się żeby uznali a ze Smart Wifi Boxem idziesz do Orange i od ręki dostajesz nowy

- Po dwóch latach tracisz gwarancję na kartę a Smart Wifi Box ma gwarancję tak długo jak długo będziesz go użytkował.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Mitar - nie chce kolejnego pudełka od Orange by Sagemcom 😉 z kolejnym zasilaczem do prądu w listwie zasilającej.

Karta jest malutka jak i jej radiator (wydaje sie duza tylko na zdjęciu) do tego jest ledwo co ciepła. Moze przy wielogodzinnym jej katowaniu i maksymalnych transferach sie dopiero coś rozgrzeje, takie grzanie jakie ona wytwarza to jest kropla w morzu w porównaniu do kart graficznych. Gwarancja wynosi 3 lata. No i nie dałem az tyle co napisałeś ;), zawsze poluje na mozliwie najnisze ceny.

Do tego karta przy routerach Asusa jest w stanie osiągnać nawet 2133Mb/s na połączeniu 5GHz, takze jest to w miare przyszłościowe rozwiązanie, bo nawet standard "ax" nie wnosi tu za wiele jesli chodzi o szybkości, poza tym pracuje na 160MHz ktore są jeszcze bardziej podatne na przeszkody.

Płacisz przez 2 lata 240zł, przez 3 lata to juz 360zł i tak w kółko i cena ciągle rośnie, a nadal nie jestes tego włascicielem - bez sens, bo nawet gdy wyjdzie kolejne lepsze urządzenie po paru latach w Orange w co wątpie to nadal bedziesz płacił i płacił w nieskończoność, nowszej technologi od Światłowodu nie wprowadzą a co za tym idzie urzadzeń, takze taki Światłowód to nie jest inwestycja na 2-3 lata tylko bedzie sie go miało juz latami. to troche tak jak leasing auta. Kazdy kalkuluje po swojemu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac  standard AX ma sens jak FunBox go będzie mieć czy inny router, obecnie i tak byś tego dobrodziejstwa nie wykorzystał.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Karta adekwatna do routera, który wg Telepolis jest 4x4 (Funbox 3). Niestety innego źródła nie znalazłem.

 

AC56 to tylko 2x2, więc maksymalny rate link do osiągnięcia to 867 Mb. 60% z tego powinno dawać około 520 Mb/s.

 

Na AC68 (3x3) można zestawić 1300 Mbps. Ale ta karta też est już nieco za słaba. Chociaż nie mówię, że by nie podołała z 600 Mb/s.

 

A powiedz na ile się Tobie zestawia AC88?