Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

Witam,

jestem użytkownikiem Orange Love w opcji 100/10 + IPTV + mulitroom.

Aktualnie wszystko działa na setupie: ONT + FB2 + UHD88 + ICU100 (połączone po Wifi).

Sama usługa jest OK ale dostarczony z nią sprzęt już nie.

W mieszkaniu mam kilkanaście urządzeń podłączonych do Wifi, losowo co jakiś czas jedno z urządzeń traci połączenie z internetem, połączenie wraca samo po dłuższym czasie ale można to przyspieszyć uruchamiając i dezaktywując tryb samolotowy.

Druga kwestia to ICU100. Jak komunikuje się na kanałach których nie można wybrać ręcznie na FB2 to wszystko jest OK (tryb auto + wymuszanie ręczne przez skanowanie) jak kanał wskoczy na jeden z tych standardowych no to nie da się oglądać.

 

Pierwszy problem to prawdopodobnie niewydolność FB2 a drugi problem to słaba propagacja sygnału dla 5GHz.

Podobno Wymiana na FB3 może coś dać bo bebechy lepsze ale Wifi gorsze. No ale jako obecny klient nie mogę wymienić urządzeń bo procedury tego nie przewidują 🙂

 

Dodatkowo podczas transferu po 5GHz cewki w FB tak hałasują że przechodząc obok tego cuda zastanawiam się czy zaraz coś się z nim nie stanie.

 

Dołożenie Smart wifi, dokupienie repeatera, korzystanie z Powerline itp nie wchodzi w grę.

 

Powyższe skłania mnie to wymiany FB2 na coś wydajniejszego co da się skonfigurować tak abym mógł korzystać z internetu i IPTV z multiroomem (LAN + WLAN). Nie zależy mi na VOD oraz VOIPie.

 

Jaki sprzęt polecicie?

Interesuje mnie sprzęt który już u kogoś spełnia takie wymagania i może się wypowiedzieć jak to działa po jakimś tam czasie użytkowania.

Ktoś tu polecał Ubiquiti EdgeRouter ale jaki AP do tego wykorzystać ?

 

Liczę na Waszą pomoc 🙂

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

@RafiC  zamiast FunBox 2.0 można podstawić Asus RT-AC87U, więcej masz tu, moim zdaniem powinien ter router wystarczyć, bez dodatkowego AP-Klient, jeśli chcesz jednak dodatkowy to TP-Link Archer C6 (ma opcję ustawienia, jako punkt dostępu), tymi 2 można objąć dom bardzo duży po wi-fi.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

@Anonim dzięki za pierwszą odpowiedź 🙂

pisząc o dodatkowym AP miałem na uwadze fakt że Ubiquiti EdgeRouter nie ma WLANu 🙂

 

Wątek który wskazałeś przeczytałem ale jest tam info że internet zadziała ale o IPTV nie ma info że będzie działało. Brakuje tam podobno jakiejś opcji w ori sofcie.

 

Może inny model routera + soft open-source (np. openWRT) ?

Oczywiście im rozwiązanie będzie bardziej pudełkowe tym lepiej 🙂

Zależy mi na sprawdzonym rozwiązaniu żeby później nie bawić się w oddawanie sprzętu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

@RafiC  nie wiem jak to czytasz, ale ten Asus obsługuje usługi TV Orange, inna opcja to Netgear D7000, sporo jest na forum treści, wypada poszukać, temat wałkowany x10 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

Czytam i cytuję 🙂

@Przemek83 napisał "...mam ten router i tylko internet bedzie chodzic na w/w urzadzeniu jezeli chodzi o telewizje to ni chu, chu. przerabialem to 1000 razy w/w router czyli rt-ac87u nie posiada konfiguracji Vlana zeby dwa pakiety chodzily.Te rozwiazanie jest dobre dla odob ktore maja tylko swiatelko  Orange jezeli chcesz miec dwie opcje zostaje zakupienie Netgear D-7000 bądz zmiena softu w Asusie Pozdro "

 

..i to było 2 lata temu 🙂 nic od tego czasu się nie zmieniło ?

 

OK czyli D7000 wystarczy na ori sofcie czy trzeba instalować jakiś inny (jaki) ?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

@RafiC  na Netgear R7000  wgrywasz alternatywne oprogramowanie, zyskasz dodatkowe funkcje sieciowe.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

D7000 i R7000 to inne routery 🙂

Ok czyli R7000 + tomato.

 

Ma ktoś u siebie taki setup i może potwierdzić ze net oraz iptv po wlan dziala?

Liczę na info od osób które miały z tym doczynienia a nie czytały że się da 🙂  

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 + FTTH + IPTV + Multiroom = czas na zmiany

@RafiC  dobre spostrzeżenie, przeoczyłem bo 2 rzeczy naraz robię, tam w każdym razie masz alternatywny soft, kwestia dobrania routera, topowe bez ingerencji w oprogramowanie powinny mieć wszystko co potrzebujesz, trzeba by specyfikacje przejrzeć.