Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Hmmm daliscie mi do myślenia 😉 Dzwonie w takim razie do Ineii i na razie podziękuje T. Te porty mnie przekonaly ponieważ łączę się do roznych sieci VPN a nie chce mieć problemów.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Jak dobrze zapytać przed podpisaniem umowy 🙂 na pewnie Inea ma dobry internet. Mając to na uwadze nie widzę innego rozwiązania. Tak piszą ludzie którzy z tego światłowodu korzystają. Jako nieliczni mają symetryczny dostęp. A to znacznie ważniejsze jak 2 Gbity u pomarańczy. Szczególnie że 2Gbit na jednym porcie nie wyciągniesz. Taka to usługa. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8629
  • 65

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?


@czarenty6587napisał(-a)

Te porty mnie przekonaly ponieważ łączę się do roznych sieci VPN a nie chce mieć problemów.


W przypadku łączenia nie ma to żadnego znaczenia. Ważniejsze abyś miał możliwość zmiany adresacji lokalnej sieci.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

@czarenty6587Wolałbym oznaczenie odpowiedzi na temat w wątku, ale tu kierunek jest słuszny, bo wypada rozeznać rynek i możliwości (czego nie zrobiłeś i czemu się troszkę dziwię zważywszy na służbowy charakter używania łącza do konkretnych celów), a później podpisywać umowy i pytać o ONT, którego właścicielem nie jest obecny operator, a info jest czytelne...

Ważne, że daliśmy do myślenia przed podpisaniem umowy, a nie po...bo byłoby jak z tą musztardą 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Dziękuje wszystkim za rady! Bardzo pomocne i chyba zwrócę się do Inei o nową umowę 😉 Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Wracając do pytania to dopytaj Orange czy zwracać ONT razem z routerem. Różnie to bywa a sprzęt może być potem uznany za nie zwrócony. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Dzwoniłem do INEA. Sprzęt jest ich spółki córki czyli FiberHost i nie ulega on zwrotowi do Orange. Sprzęt jest na stałe przydzielony do budynku. Pozdrawiam