Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

@MacroloSądzę, że nazwa nawiązuje do wifi6 . Nie mam jeszcze FTTH od Orange, ale jak będę miał to jak nic wezmę 6-kę


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

FUNBOX 6

@agat13  Ja też będę planował tą 600 (w sumie to będzie jedyna najwyższa opcja u mnie chyba, że orange zacznie świadczyć 1gb/s na infrastrukturze nexery). W końcu w tych zwojach kabli na słupach zaczynają się pojawiać te pufy abonamenckie jeśli się nie mylę to tak to się nazywa. Mam nadzieję, że będę mógł już niedługo podpisać umowę, i jeszcze fajna niespodzianka w formie nowego routera. Chyba zrezygnuje z kupna tego asusa, jeśli wiesz o co chodzi. A mam jeszcze pytanie. Czy ktoś wie czy będzie można tego FB 6 położyć na płasko?, nie będzie to przeszkadzać w wentylacji? będzie tak działał?

 

"Sądzę, że nazwa nawiązuje do wifi6"

@agat13  To też słuszna teoria. W końcu ma nazwę 6, a nie 6.0. Jestem ciekawy czy orange zrobi na niego jakiś specjalny zwiastun/reklame, tak np, jak jest wypuszczany nowy telefon, albo nowa usługa od orange. 

 

_____________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FUNBOX 6

Umowa kończy mi się za 2 miesiące i będę zwiększał prędkość z 300 na 600 Mbit/s. 
Jak ten Funbox 6 będzie można mieć razem z ONT to go wezmę zamiast Funbox 2.0. 
Zależy mi na zostawieniu ONT, żeby dalej działać na kablach sieciowych, które mam położone w mieszkaniu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

@MacroloNie mam pojęcia, ale modemy stojące pionowo są dość niepraktyczne i pamiętamy wywracający się FB1 czy książkowy świecący LB1. Zyxel DSL-owy też wygodny nie jest, choć stabilniejszy. Za to anteny w plaryzacji pionowej będą miały lepszy zasięg niż w poziomej przy leżących FB2 i 3 (tak wychodzi z moich obserwacji)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

FUNBOX 6


Czy ktoś wie czy będzie można tego FB 6 położyć na płasko?, nie będzie to przeszkadzać w wentylacji? będzie tak działał?

 


Nie, ponieważ anteny wifi ma umieszczone po bokach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FUNBOX 6

@agat13 ja się tylko zastanawiam czy nie będzie tak, że 6tka będzie za dopłatą dodatkową albo czy nie będą dawać jeszcze 3.0 (bo pewno dużo ich na stanie jest) i czy da się jakoś zweryfikować jakie urządzenie się dostanie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

@Arti_Kn_Pl  Działał będzie, bo nie ma zapewne "wyłącznika pozycyjnego" 🙂

Jego położenie zapewne tylko zmieni rozkład i zasięg wifi, no i może troszkę namieszać w chłodzeniu urządzenia (nie widziałem na oczy, więc trudno mówić o kratkach wentylacyjnych)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

@pablus  O tym się dowiesz składając zamówienie. Zapewne będziesz miał wybór w dół, ale jak już ktoś pisał, przy nowej ofercie podstawia sie FB6 (kwestia tylko czy z zewnętrznym ONT będą chcieli wynajmować 6-kę- czy nie będzie zastrzeżenia, że jeśli ONT, to tylko 3-ka jest możliwa)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

FUNBOX 6


@agat13napisał(-a)

@Arti_Kn_Pl  Działał będzie, bo nie ma zapewne "wyłącznika pozycyjnego" 🙂

Jego położenie zapewne tylko zmieni rozkład i zasięg wifi, no i może troszkę namieszać w chłodzeniu urządzenia (nie widziałem na oczy, więc trudno mówić o kratkach wentylacyjnych)


Tak, tak masz rację, oczywiście że będzie działał jednak zaprojektowany jest tak, że poprawne ustawienie to pion. Na dole po bokach ma takie nóżki więc nie da rady położyć na płasko, jedna strona będzie deczko wyżej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FUNBOX 6

szukam na stronie Orange specyfikacji tego cuda, ale się dokopać nie mogę 😞