Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny problem z połączeniem do sieci

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

Witam
od dwóch-trzech tygodni zauważyłem następujący problem. Posiadam Neostradę 80mbps na Funboxie, z ustawieniami automatycznymi, Windows 10 64 bit, sterowniki do LAN najnowsze, połączenie kablowe.

Windows przy połączeniach aplikacji do internetu i na ikonie Ethernetu zgłasza, że nie ma połączenia.
Pomimo tego internet działa normalnie poprzez strony internetowe, program pocztowy thunderbird też działa, choć windows live mail ma jakieś dziwne przycinki. Kafelek windowsowy Pogoda, Skype, Windows Pomoc, twierdzą, że komputer nie jest online.

 

Zmiana ustawień IP/DNS z automatycznych na wpisane w obie strony nie dała efektu. Wszystkie sugestie ze strony Microsofta także nie działają. Pomyślałem więc, że skoro sprzęt przecież działa a do sieci i tak się łączę, to może dostawca coś pokombinował, zwłaszcza, że ostatnio coś kombinuje na centrali w związku z podłączeniami światłowodów.

 

Wyczerpały mi się pomysły, może ma ktoś inne?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

DZIAŁA!!!!

 

Sieci5.jpg
Ale dlaczego? to tylko Microsoft wie. Dla tych co będą mieli podobny problem podaje rozwiązanie.

 

1) Pobieramy Media Creation Tool ze strony:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 klikając "Pobierz narzędzie"

2) Uruchamiamy Media Creation Tool -> Zatwierdzamy licencję -> Wybieramy preferowane ustawienia -> NIE aktualizuj teraz tylko "Pobierz plik ISO dla innego komputera" > Pobierz plik iso i zapisać go na pulpicie
UWAGA Gdyby w tym momencie aplikacja zawieszała się należy wykonać tworzenie instalki na innym komputerze wskazując USB lub katalog na nim jako docelowy, a później wynikowe ISO odpalając na naprawianym komputerze.


3) Po pobraniu, otwieramy plik ISO podwójnym kliknięciem.
UWAGA, ja używałem Daemon Toolsa który tworzył mi z ISO wirtualny dysk DVD, nie wiem jak to robi Windows przy "gołej" obsłudze ISO.

 

4) Klikamy na plik "setup"

5) W nowym oknie wybieramy "Nie teraz" i klikamy "Dalej"

6) Zatwierdzamy licencję

7) W kolejnym oknie powinniśmy mieć domyślnie "zaznaczone" <<Zainstaluj Windows 10>> oraz <<Zachowaj pliki osobiste i aplikacje>> klikamy "Zainstaluj"

 

😎 Trzeba przygotować się na około 30-40 minut reinstalek.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Dziwny problem z połączeniem do sieci

Masz ipv6 w loginie neo? Jakie masz karty sieciowe?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

Nie wiem gdzie sprawdzić to IPv6 na routerze, na karcie jest ustawione automatycznie. IPv4 ma wartości wpisane ręcznie, zgodne z routerem, połączenie eth działa normalnie.
Karta sieciowa Intel(R) Ethernet Connection I217-V, sterowniki z grudnia.

 

EDIT

Nie widzę żebym miał w ogóle IPv6 , to jest FunBox 2.0

 

EDIT2 

OK, już skojarzyłem, nie mam ipv6 w loginie.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, w Panelu sterowania Windowsa > Centrum sieci i udostępniania > Wyświetl komputery i urządzenia sieciowe widzisz FunBoxa? W aplikacji MO na pełnym logowaniu widzisz kafelek FunBoxa? Zacznij od zdiagnozowania, chociaż twierdzisz, że wszystko sprawdzane.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@Anonim

Sieci.jpg
Nie używam Mojego Orange'a, Funbox używany jest jako router przez połączenie ethernetowe ze stałym obecnie IP.

Ogólnie tak jak pisałem ten problem to kwestia ostatnich dwóch tygodni. Wcześniej nie było problemu. 

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, w Windowsie 10 w wierszu polecenia uruchom z pozycji administratora następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
- wpisz cmd netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter
- wpisz cmd netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter
- wpisz cmd ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter
- wpisz cmd ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter
- wpisz cmd ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter

 

Możesz też z pozycji administratora uruchomić komendę cmd sfc /scannow, albo przywróć system Windows do punktu w czasie-log Windowsa +R i komenda RSTRUI


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

Sieci2.jpg

 

cmd w trybie administratora na 100%, skan właśnie leci 40% jest, tam w okolicach tego reset fail było sporo resetting OK, ale nie robiłem z tego screena. Swoją drogą już to dzisiaj robiłem ze trzy razy 🙂

 

EDIT

sfc /scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired
them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios.

 

 

EDIT 2

Przywracania próbowałem, ale miałem najdalej tylko 19 grudnia, a ma wrażenie że to było dalej. Wiem że był jakiś update 3 grudnia, ale nie mam z niego punktu przywracania.

 

A co z firmwarem Funboxa? warto go męczyć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Dziwny problem z połączeniem do sieci

Wg mnie to problem z błędnymi wpisami rejestru lub sterownikami.
To co napiszę jeśli się nie znasz, to się nie baw, a oddaj sprawę jakiemuś specjaliście.

1) Na początek warto zainstalować sterowniki intela https://downloadcenter.intel.com/product/70831/Intel-Ethernet-Connection-I217-V a nie z Windows Update.

2) trzeba przejrzeć wpisy rejestru czy nie ma gdzieś śladu sterowników z Windows Update.\

 

3) grzebanie w BIOSie

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, moja wiedza nie sięga aż tak daleko, chociaż bawiłem się troszkę z Win 10 i odpuściłem sobie. Wróciłem do Win 7, ale dużo pomógł mi @Anonim. Ma chłopak wiedzę i "łeb" jak sklep-przepraszam kolego JEmotikon: Mrugający

Swoją wiedzę opieram w znacznej mierze na tych podpowiedziach ze strony https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-10-fix-network-connection-issues i z braku znajomości j. angielskiego muszę podpierać się tłumaczem przy Twoich screenach. Funbox jest łatwy w podstawowych konfiguracjach do obsługi przez Ciebie. 192.168.1.1 i enter to znasz, a reszta /restart/aktualizacja itp/ masz jak na dłoni. Powinna się pojawić informacja, że firmware jest aktualne.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@Piotrekk85
1. Sterowniki ściągnięte specjalnie dziś, data 7 grudnia, ze strony Intela.

2. Ale sterowniki do czego? LAN ma zainstalowane są intelowskie.

3. Jestem daleki od tego, chociaż Microsoft upiera się że muszę zrobić upgrade BIOSu, tyle że najnowszy BIOS to 2016 rok, a ja mam z 2015, więc to nie ta droga.

 

Poza tym tak jak napisałem, problem nie leży w sprzęcie, bo LAN działa, przyjmuje wszelkie kombinacje, internet też działa pomimo, że niektóre aplikacje, akurat dla mnie potrzebne pokazują jego brak.

 

Mam taki pomysł tylko nie mam do niego sprzętu, żeby uruchomić na moim komputerze WIFI, a na komórce punkt dostępowy i zobaczyć jak wtedy się to zachowa, wtedy wyeliminuję ewentualny błąd dostawcy Neostrady.

 

@Anonim . Wracać do win7 raczej nie zamierzam, nie mam czasu na zabawy z backupowaniem,  instalowaniem itd, to jest komputer domowy, do zabawy i internetu. Prędzej kupie nowy, niż będę tego reinstalował 🙂 Choć pewnie do tego w końcu dojdzie.


Pomęczę jeszcze trochę Microsoft o pomysły i zahaczę Orange'a, czy nie grzebali w konfiguracji DNSów.
Poszukam może jakiś ogólnych DNS, zgodnych z aplikacjami Microsofta.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, zapraszam, jakieś pytania odnośnie mojej konfiguracji i ustawień, postaram się odpowiedzieć.