Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwie osobne sieci na 1 komputerze


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba zrobić jak ci pasuje, można zmieniać też tak jak piszesz sieci, ty decydujesz 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1806
  • 8757
  • 68

Dwie osobne sieci na 1 komputerze


@Januszbbanapisał(-a)

@atlas_cudow  A jeśli mam 1 kartę sieciową lan to co muszę zrobić teraz mając podłączony rozdzielacz?


https://adminakademia.pl/2019/05/05/ciekawostka-dnia-jak-przypisac-wiele-adresow-ip-aliasow-do-karty...

Zamień to ustrojstwo na zwykły switch. Taki sam koszt.

Ewentualnie tak:

Zrzut ekranu 2024-06-13 091657.jpgZrzut ekranu 2024-06-13 091739.jpg


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@SamotnickPrzecież to jest zwykły switch. To co Ty podałeś stosuje się w przypadku, kiedy masz kilka takich samych usług, na tym samym porcie. Np masz 3 serwery FTP na porcie 21. Wtedy możesz dla każdego serwera dać inne IP, zachwalając ten sam nr portu. To w niczym mu nie pomoże.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1806
  • 8757
  • 68

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@atlas_cudow Widzisz, umknęło mi, że on ustawił tę samą adresację. W takim przypadku wyłączyłbym DHCP na Huawei’u, ustawił ręcznie adres IP lub dodał drugi (nie z DHCP, jako alternatywny na wypadek padu FB) i oskryptował zmianę bramy domyślnej. Ale to jest @Januszbba nasz ulubiony, i tak zrobi jak będzie uważał. Pozdrawiam @Januszbba 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Samotnick Do jednego switcha nie  podłączamy 2 źródeł internetu. Żeby coś takiego zrobić musiałby mieć switch L3. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Samotnick  Dla mnie to czarna magia chyba tego nie zrobię niestety więc szkoda ale dzięki wszystkim za pomoc.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

To co napisał @Samotnick nie ma zastosowania w twoim przypadku.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1806
  • 8757
  • 68

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba Napisz do mnie na priv to Ci to ogarnę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Samotnick Napisałem


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7859
  • 31

Dwie osobne sieci na 1 komputerze


@atlas_cudownapisał(-a)

@Samotnick Do jednego switcha nie  podłączamy 2 źródeł internetu. Żeby coś takiego zrobić musiałby mieć switch L3. 


przede wszystkim router. To router jest tym urządzeniem, które zostało zdefiniowane jako to, które łączy różne sieci. I niekoniecznie musi mieć antenkę. https://pl.wikipedia.org/wiki/Router