Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwie osobne sieci na 1 komputerze


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@atlas_cudow  w 1 domu mam huawei i fun box 3.0 a w 2 domu microtik i huawei jeśli routery nie będą miały w ogóle znaczenia co do modelu to poproszę o taką aplikacje co będzie wybierać domyślną sieć  ale pewnie nie będzie to za darmo.? 🙂 No na pewno aplikacja byłaby wygodniejsza niż wpisywanie komend  w terminalu cmd 🙂 no trzeba iść tą drogą co @Samotnick  zaproponował ja mam windows 7 x64.

 

@j131 Ja się łącze zdalnie z komputerem co jest w 2 domu za pomocą programu any desk i chce przełączać mając 1 kartę sieciową 2 sieci z poziomu windows 7 tylko tyle przepinanie kabla nie wchodzi w grę skoro chce to zdalnie robić a kamery i moje poprzednie problemy co miałem są już rozwiązane to temat zamknięty.

 

________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22732
  • 189

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba 

Ale rozumiesz, że jeśli jesteś podłączony zdalnie i zerwiesz to połączenie to już nie będziesz podłączony? W sumie czy obecność obu sieci na tym PC w czymś ci przeszkadza, musisz jedną z nich odłączyć? Na dwóch kartach może sobie to funkcjonować, ale wtedy musisz być świadomy przez którą z nich łączysz się zdalnie i tego połączenia nie zrywać. To co chcesz osiągnąć nie jest takie oczywiste.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@j131 Owszem musi być połączenie na obu sieciach stabilne i jestem tego świadomy.Jeśli ta aplikacja co ją może zrobi dla mnie @atlas_cudow  będzie działała na zasadzie gdy nacisnę na tą apke i mi przestawi na 2 sieć to że z powrotem się połączę zdalnie na to liczę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1813
  • 8802
  • 69

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba Wystarczy przekierować porty tak samo jak na pierwszym routerze i połączyć się przez drugi adres zewnętrzny (w przypadku AnyDesk to chyba nawet nie trzeba nic przekierowywać). Poleceń nie trzeba wpisywać i wywoływać ręcznie z terminala.

PS Dla używających VPN można dodać do poleceń parametr z metryką.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Samotnick  No ale dla mnie to czarna magia z tym przekierowaniem portów ta apka by rozwiązała problem co zaproponował @atlas_cudow 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 973
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

Ogarniemy temat. Przy pomocy @Samotnick  (jeżeli się zgodzi), będzie sztywniutko.  Preferuje rozwiązania, które będą służyć większej liczbie ludzi. Ja nie jestem ekspertem od sieci. Ja tylko od 15 lat piszę serwisy serwisy serwerowe, także doświadczenie mam znikome. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@atlas_cudow  No ok ale z tą aplikacją uważam byłoby najlepsze dla mnie rozwiązanie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Samotnick  Jeszcze mogę zrobić tak że połączę się  z 2 siecią  poprzez wifi czyli z huawei router wskazując ją z laptopa i wtedy tak będę sobie przełączał bo microtik będzie przez kabel.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18694
  • 53539
  • 731

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba ja bym pokusił się o urządzenie zarządzalne z dwoma portami WAN. Kiedyś na forum była mowa o takim sprzęcie:

https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06261

Można bez problemu korzystać z jednej lub obu sieci jednocześnie.