Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Duże różnice w prędkości

Na ten moment nie mam innego urządzenia na którym mogę wykonać Speedtest z Wi-Fi 5GHz za wyjątkiem mojego telefonu, narazie spróbuje wyłączyć Wi-Fi 6 i zobaczę co się będzie działo.

Anonim

Nie dotyczy

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006  na czas testów, warto wykluczyć inne urządzenia z sieci, akcent na wi-fi, dekoder też może mieszać, jak po wi-fi połączony, nie zabiera dużo z łącza, ale obciąża moduł wi-fi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

@Kacper3006  wyłącz wifi6, jak radzi @Anonim  i sprawdź wtedy. 

Niestety wifi to kaprysne medium i wymaga wielu testów, aby cis zweryfikować.  Ja bym np postawił inny AP, pomierzył stabilność na innej usłudze itp.

Wiem, że nie każdy ma takie możliwości, dlatego jeśli na kablu masz 600, to wifi jest wartością dodaną  i samo wykonywanie testu dla testu może właśnie tak wyglądać. 

Zrób te same testy na pro.speedtest.pl

Odłącz wszystkie  urządzenia I wykonuj pomiary seryjnie po kilka na raz. Zważ, że różnice miga pochodzić i od obciążenia serwerów pomiarowych  i od stanu Twojego aparatu w danym momencie.

Jak to wygląda na innych urządzeniach?

Powtarzalne?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

Jak narazie po wyłączeniu Wi-Fi 6 prędkość utrzymuje się w granicach 600Mbps nawet po restarcie telefonu wyłączeniu i włączeniu Wi-Fi w telefonie gdzie wcześniej po takim czymś gdy prędkość miałem 600Mbps to właśnie spadała do 300Mbps. 
W sumie mam w domu inny router i mógłbym spróbować ale skoro narazie działa na pełnej prędkości to narazie nie ruszam (router jaki mam w domu to Huawei B525 z brandem Orange czyli części funkcji nie ma, nie wiem też czy ten router dało by się połączyć kablem z Funboxem bo to router do LTE).

Dodam jeszcze że Wi-Fi 6 automatycznie wyłączyło się też na paśmie 2.4GHz co poprawiło działanie internetu w tym paśmie gdy czasami mam połączony z nim telefon wcześniej miałem prędkości 50/50 gdzie teraz skoczyły na 100/100, poprawiło to również działanie Wi-Fi na Samsungu Galaxy J3 2016 wcześniej ten telefon niezbyt dogadywał się z Funboxem bo miałem wyniki od około 3 do 10Mbps mojemu dziadkowi to wystarczało (w sumie nadal sporo osób ma taką prędkość w domu) bo jedyne z czego korzysta to Messenger, obecnie na tym Samsungu prędkość jest zazwyczaj od 40-50Mbps co jak na telefon tej klasy jest i tak dobrym wynikiem.

Anonim

Nie dotyczy

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

@Kacper3006  więc trafiłem w punkt, z tym wi-fi 6 ax 😉

Fajnie że teraz szybkość większa i stabilnie po wi-fi 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

Dodać można tylko tyle że aby Wi-Fi 6 z routera działało zgodnie z oczekiwaniami to sprzęty podłączone do niego bezprzewodowo powinny być również w tym standardzie, przy sprzętach starszego typu lub mieszanych (nowe i starsze) dla prawidłowego działania warto w FB 6 spróbować wyłączyć ten wyższy standard (oczywiście jeśli są problemy tak jak u kolegi @Kacper3006 zastosować to w pierwszej kolejności).