Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Dzień dobry,

 

czy ktoś jeszcze ma tutaj problem z drukarkami funkcjonującymi po sieci Wi-Fi?

Mianowicie, mam urządzenie firmy Brother, dokładnie DCP-J525W, dla którego przypisałem stałe IP w sieci. Po uruchomieniu drukarki, nie ma problemu z wydrukiem, jest ona widoczna w panelu sterowania modemu. Dopiero, gdy urządzenie przejdzie w tryb uśpienia, Funbox postanawia jakby "wywalić ją" z podłączonych urządzeń, przez co nie jest ona wykrywana przez jakikolwiek komputer w sieci. Co ciekawe, drukując raport z panelu drukarki, dostajemy informację o ciągłym podłączeniu do sieci. Niestety, jak już wcześniej wspomniałem, w panelu sterowania, Brother jest już offline.

 

Jedyne wyjście z tej sytuacji to restart drukarki, no ale potem znowu się powtarza i tak w kółko.

 

Znalazłem podobne tematy w internecie, miał być jakiś firmware czy coś. Czy ktoś ma to na uwadze?

 

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

@kazimierz63Nie wiem po co kombinować robienie konfiguracje przez FB jak można zrobić to "Pełny sterownik i pakiet oprogramowania" i wszystko będzie działać.support.brother

Przechwytywanie.PNG 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Witam @kazimierz63

 

U mnie w sieci działa Lexmark. Być może niepotrzebnie przypisałeś stałe IP. Wystarczy drukarkę skonfigurować po "kablu" (dotyczy ustawień wifi), zainstalować sterowniki do niej na każdym komputerze, który ma z niej korzystać i powinna działać bez większych problemów.

 

@edit: @kazimierz63, korzystałeś może z tego supportu? Przypomniało mi się również, że moja drukarka, w trakcie uśpienia w konfiguracji FunBox 2.0/Lexmark/domowa sieć wifi, musi być wybudzana z "palca" przyciskiem "power". Za nic w świecie nie chce "wystartować" poprzez komendę "drukuj". Taka już pewnie przypadłość FB... 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Zanim postanowiłem przypisać jej statyczne IP, problem również występował. Pomyślałem więc, że drukarka może nie być wykrywana, ponieważ zawsze ma inny adres.

 

Wybudzenie drukarki przyciskiem nic nie daje, tak samo dotknięcie ekranu dotykowego w celu włączenia wyświetlacza.

 

Mówiąc o innych tematach, mam na myśli http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2879900002,title,FunBox-i-drukarka-WiFi,forumthread.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3074917.html oraz http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2879900002,title,FunBox-i-drukarka-WiFi,forumthread.html

Jak widać, nie tylko ja mam taki problem.

 

Dodam jeszcze, że wcześniej mając drukarkę połączoną z routerem Pentagram, problem nie występował. Sposobu konfiguracji nie zmieniałem.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Dziwne @kazimierz63, ponieważ oba podane przez Ciebie linki nie działają...komunikat o braku strony...błąd 404. Co do ustawień, każde urządzenie potrzebuje innej konfiguracji. Na odległość ciężko coś stwierdzić... 

Anonim

Nie dotyczy

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

@mabud73Co do linków  masz tutaj  LinkLink 2


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Dzięki @Anonim...Sam widzisz @kazimierz63, problem z "softem" samych routerów. Brak wsparcia technicznego w tej dziedzinie każe czekać i liczyć na ewentualne poprawienie oprogramowania, w co jednak wątpię. Można spróbować jeszcze jednego wyjścia...podłączenie drukarki pod USB routera, nie dam jednak sobie ręki obciąć że zadziała...próbowałem u siebie z HP...niestety poległem...

Anonim

Nie dotyczy

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

@mabud73Jak dla mnie to problem z drukarka a bardziej softem.Z tego co mi wiadomo to wifi drukarki ma stały IP.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

@Anonim, zbiega się tu wiele niewiadomych...soft drukarki, soft modemu. Jak pisałem wcześniej, moja drukarka była raz na początku skonfigurowana w sieci i działa cały czas...poza uśpieniem...stary model. Chodzi już na czwartym routerze, bez zmian, ponieważ cały czas konfiguruję sieć na tej samej nazwie i kluczu 😉 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Przepraszam za linki, musiały zepsuć się podczas formatowania odpowiedzi.

 

@Anonim

Mogę ponownie ustawić drukarce zmienny IP, jednak to nic nie zmienia niestety.

 

Od dwóch godzin drukarka jest wykrywana przez router, jak i komputery w sieci - oczywiście sprzęt zrestartowałem, ponieważ potrzebowałem coś wydrukować. Niestety, rano pewnie już sytuacja się powtórzy.

 

Podłączenie jej po USB zaś, jest niemożliwe, ponieważ modem znaduje się na środku mieszkania, zaś drukarka w jednym z pokoi. Musiałbym ciągnąć kabel 10 metrów, bez sensu.

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

Można zastosować niezbyt ekonomiczne rozwiązanie i wyłączyć stan czuwania w drukarce (takie małe obejście)...nie będzie to jednak dla niej zdrowe... @Anonim, może Time Viever? Ugadajcię się z @kazimierz63...może coś uda się "wyrzeźbić" 😉