Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drukarka Brother oraz modem Funbox 3.0 - router rozłącza urządzenie

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 6
  • 0
  • 0

Tylko w jaki sposób wytłumaczyć to, że mnie, jak i kilku innym osobom wszystko działało na innych modemach. Dopiero po użyciu Funboxa wszystko się posypało.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@kazimierz63Co ma wspólnego router a drukarka to komputer wybudza drukarkę w sieci WIFI mam racje @mabud73 ?

Highlighted

Poziom 34, Ekspert
  • 2828
  • 4408
  • 118

Niestety @kazimierz63, modemy FB nie robią szału. Jest wiele "ale" związanych z ich funkcjonowaniem. Potwierdzone jest to wieloma wątkami na ich temat...przykre, ale prawdziwe...

@Konto usunięte, komputer wysyła komendę poprzez ruter, który ją blokuje, lub nie poprawnie wysyła do drukarki, stąd brak "wybudzenia" ...przerabiałem to u siebie i takie info do mnie dotarło...było to kilka lat temu i nie pamiętam dokładnie skąd...kojarzy mi się coś ze wsparciem Lexmarka, ale nie wiem czy był to oficjalny serwis, czy forum...

Highlighted

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 6
  • 0
  • 0

To wygląda tak, że FB usuwa drukarkę z "podłączonych urządzeń", przez co nie jest widoczna dla innych znajdujących się tam sprzętów. Jednak, ona sama dalej bezproblemowo odnajduje się w sieci.

Modem jakiś ma bardziej zaawansowany system dla aktywnych/nieaktywnych urządzeń? Nie wiem, może drukarka przestaje się odzywać w sieci po jakimś czasie, przez co FB tak się zachowuje? Dla przykładu, konsola czy też komputer przez cały czas są "podłączone".

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Highlighted

Poziom 34, Ekspert
  • 2828
  • 4408
  • 118

@kazimierz63, jak najbardziej może tak być, jednak ciężko nam to dokładnie zdiagnozować. Nie jesteśmy technikami, a zwykłymi użytkownikami, którzy na nie domiar złego, działają z "zamkniętymi" oczami...Widzę że @Konto usunięte podesłał narzędzia diagnostyczne )dzięki 😉 )....warto chociaż spróbować. Nawet jeśli nie wyjdzie, można dowiedzieć się więcej szczegółów...

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@kazimierz63Moje dwa laptopy widza moja drukarkę w sieci tak.Oczywiscie jest to FB.2.0 gdzie pisano na forum Orange jak elektroda 

Przechwytywanie.PNG

Highlighted

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 6
  • 0
  • 0

@Konto usunięte

Ale co takiego ma naprawić te narzędzie? Ono co najwyżej pomoże przy ponownej konfiguracji drukarki na jednym z komputerów. Problem jest w modemie:

z6tESu5

Teraz drukarka się tutaj znajduje, bo ją zrestartowałem, jutro rano najprawdopodobniej już nie.

Narzędzie Brothera w tym momencie problemów nie wykazuje.

Highlighted

Poziom 34, Ekspert
  • 2828
  • 4408
  • 118

Wstrzymajmy się do jutra Panowie...późno już. Wykonam mały test i dam znać 😉 Mam pewną teorię, ale wolę ją jutro sprawdzić na spokojnie 🙂

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@kazimierz63Tylko pamiętaj ze piszemy o dwóch różnych Funbox 2.0 z przed 3 lat i nowym Funbox 3.0 z tego roku tez były inne softy.