Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp zdalny - nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Dostęp zdalny - nie działa

@Samotnick nie wylogowuje i o dziwo działa na tym najnowszym sofcie FB 6 tak jak było ustanowione na starym sofcie, jak pisałem wyżej ustanowione mam inny login (9 znaków) i inne hasło (8 znaków) niż do logowania do menu konfiguracyjnego modemu, port 10011 z tym że oczywiście za każdym razem jak wchodzę przez zdalny dostęp pojawia się info z ostrzeżeniem że połączenie nie jest bezpieczne (ale to reguła tak samo jest podczas wchodzenia do menu konfiguracyjnego, brak certyfikatu).


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Dostęp zdalny - nie działa

@slav72 A jak u Ciebie wyglada konfiguracja dostępu do internetu? Masz włączone IPv6? Nie wiem czy ta funkcja w ogóle działa w takiej konfiguracji a nie mogę tego sprawdzić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Dostęp zdalny - nie działa

@Samotnick  nie wymuszam połączenia IPv4 jeśli o to pytasz, dostęp jest zależny od ustawień operatora.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2594
  • 9351
  • 46

Dostęp zdalny - nie działa

@Samotnick aha to się nie zrozumieliśmy. Nie wiem, nie korzystam z tego i nawet nie wiedziałem że to wogóle działa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dostęp zdalny - nie działa

@slav72, @Samotnick tak, mam login i hasło inne niż domyślne. I logowanie działa. Tylko po wejściu w dowolną opcję w menu mnie wylogowuje. Ale spróbuję krótszy login bo mam kilkanaście znaków. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Dostęp zdalny - nie działa

@the_woocash  ja mam tak ustawione (FB 6, najnowszy soft)

slav72_0-1698439221461.png

i nic się nie rozłącza ani nie wylogowuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Dostęp zdalny - nie działa


@the_woocashnapisał(-a)

@slav72, @Samotnick tak, mam login i hasło inne niż domyślne. I logowanie działa. Tylko po wejściu w dowolną opcję w menu mnie wylogowuje. Ale spróbuję krótszy login bo mam kilkanaście znaków. 


To warto sprawdzić, ale stawiam że to nie to. Czy łączysz się zdalnie faktycznie z zewnątrz, czy tylko używasz zewnetrznego IP do testów, a testy robisz z LAN? Pytam bo jakieś problemy w takiej konfiguracji były dla FB6 raportowane, więc może to to. Oczywiście może być też coś zupełnie innego...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dostęp zdalny - nie działa

@j131 faktycznie z zewnątrz i to z daleka - stąd na razie nie mam opcji na zmianę. BTW - O też zdalnie nie może <facepalm>


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Dostęp zdalny - nie działa

@the_woocash 

Pewnie próbowałeś, ale może jakaś inna przeglądarka? Może kwestia dziwnych problemów z https? Nie mam FB6, ale były tam jakieś problemy z certyfikatami. Może to wywołuje alergię przeglądarki?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Dostęp zdalny - nie działa

Właśnie jestem w pracy i bez problemów uzyskałem zdalny dostęp do mojego modemu, oczywiście był monit że strona bez certyfikatu/niebezpieczna ale po zignorowaniu się zalogowałem.

Edyta:

Na przeglądarce Samsunga w telefonie działa wchodzę i swobodnie poruszam się po całym menu FB, na kompie w pracy na Chromie nie łączy, jest tylko info o braku certyfikatów i nie  da się dalej przejść.