Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

Czemu nie zrobili tego Funboksa 6 z 10GbE? Ponoć on ma chipset który obsługuje XGS-PON, byłby sprzęt na lata... 

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s? - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

Ja zadałem to pytanie na AMA, co prawda o przynajmniej port 2,5Gb, ale myslę, że odpowiedź o 10Gb by była taka sama.

 

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/Brak-portu-WAN-i-LAN-2-5Gb/m-p/251117#M186

 

A co do pytania @Macrolo, to są umowy między operatorem budującym sieć a Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

@piker stwierdzili że to co ma wystarczy, możesz poczytać tu https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/bd-p/ama-funbox-6 , poza tym to nie temat o FB 6.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?


@pikernapisał(-a)

Czemu nie zrobili tego Funboksa 6 z 10GbE? Ponoć on ma chipset który obsługuje XGS-PON, byłby sprzęt na lata... 


Zadaj te pytanie, na następnej AMA FunBox6 😃


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

Ja zadałem to pytanie na AMA, co prawda o przynajmniej port 2,5Gb, ale myslę, że odpowiedź o 10Gb by była taka sama.

 

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/Brak-portu-WAN-i-LAN-2-5Gb/m-p/251117#M186

 

A co do pytania @Macrolo, to są umowy między operatorem budującym sieć a Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

@-brtk-  może da się więcej wyciągnąć z FunBox6, kwestia aktualizacji oprogramowania, bo wbudowany ont, pewnie więcej może niż ten z FunBox 3.0 😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Nie da się, bo ma porty LAN 1Gb/s tylko. Po WiFi może więcej jak po LAN.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

@-brtk-  tam są 4 porty łań i wi-fi, jak się nie da, jak się da 😃


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

@Anonim ja nie mówię o żadnym stackowaniu portów itp, tylko ktoś ma kartę w kompie 2.5Gb/s albo 10Gb/s, podłącza pod właściwy port w routerze i działa taka prędkość, gdyby Orange miało w ofercie taką prędkość. Nie odkopuj proszę drugiego dna, bo przesłanie było proste.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Specyfikacji nie znamy, może 1 port lan obsłuży więcej niż 1Gb/s, chipset ponoć nowoczesny i wspiera więcej niż 1Gb/s 😎

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Dlaczego Funbox 6 bez 10GbE?

Co Ci po chipsecie, skoro po skrętce leci analogowy sygnał w.cz. i coś musi go odpowiednio szybko skwantyfikować. Bez odpowiedniego przetwornika nic z tego nie będzie.