Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

 @mabud73 jak już przetestujesz ICU 100, szczególnie w interesującym mnie temacie, proszę napisz kilka słów: da się równocześnie nagrywać i oglądać nagrany program? da się stworzyć listę programów do nagrywania i działa to? Pani w salonie orange sugeruje żeby porozmawiać na czacie z działem technicznym (?), robić screeny z odpowiedzi ... 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

przepraszam, ostatni raz podbijam temat ... czy ktoś, coś dowiedział się, sprawdził?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

Ooo, dobrze że przypomniałeś @jazzo6666. A więc Emotikon: Szczęśliwy

 

...nagrywanie i jednoczesne odtwarzanie z dysku działa. Musiałem u siebie wykonać któryś z kolei powrót do fabryyki (ostatni w piątek) Sprawdzone na szybko, ale działa. Co było powodem poprzednich problemów, nie mam pojęcia. 

 

@Sebastian1, zwracam honor Emotikon: Mrugający


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

@mabud73 dziękuję bardzo za sprawdzenie tego, ułatwi mi to podjęcie decyzji przejścia na światłowód orange 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

Tutaj to rozwiązaniem musiał bym podzielić się z @Sebastian1. U mnie to tylko problemy techniczne były. On jednak od razu napisał jak jest, więc zmiana oznaczenia rozwiązania niech leży w Twojej gestii @jazzo6666.

Super że mogłem dołożyć swoje przysłowiowe 5 groszy. Wszystko przez to że te sprzęty powinniśmy testować przed wejściem do obrotu, no ale cóż...jest jak jest. Fajnie że było można w jakiś sposób pomóc

 

Pozdrawiam

Maciej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

Witajcie

 

Nie da się zaplanować nagrań równoczesnych nagrań o tej samej porze. Wyskakuje komunikat o błędzie w planowaniu nagrań. Totalne badziewie - nie da się na przykład nagrać kolejnych odcinków serialu lecących po sobie, dodając dla bezpieczeństwa np.10 dodatkowych minut na końcu każdego odcinka, bo jeżeli pierwszy nakłada się na kolejny chociażby o minutę, to "zonk" nie ustawisz kolejnego odcinka do nagrania. Można jedynie ustawiać według godzin programu, bez buforu bezpieczeństwa, i modlić się, by nie było żadnego opóźnienia w programie. U konkurencji której dekodera używałem wcześniej, nie było z tym żadnego problemu. Nagrania mogły się na siebie nakładać, nawet na tym samym kanale, ale tam dokonywanie nagrań trzech rzeczy naraz, było prawdą a nie jak u Orange, tylko marketingiem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

@Interpilot dziękuję za Twoją uwagę do tematu ... chyba za dużo tych wątpliwości. Do tej pory u konkurencji nie ma takich problemów ... a tutaj co rusz jakieś problemy z nagrywaniem. Czy masz światłowód? Zastanawiam się od czego to zależy, że u każdego nagrywanie działa w inny sposób. Cięzko się wobec tego zdecydować na zmianę operatora, bo potem to już przysłowiowa musztarda po obiedzie ... niby można dochodzić swojego, ale szkoda nerwów. Chyba posłucham żony, która jest przeciwna zmianom ... 🙂 głównie ona korzysta z nagrywarki.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

@Interpilotjak ustawisz bez buforu 10 minutowego to kolejne odcinki serialu się nagrają. Pamiętam jak nagrywałem Homeland z FOXa, który nadawany był po (chyba) 4 odcinki pod rząd. Pierwszy odcinek bez buforu, drugi, i trzeci też, a na ostatni 10 minut buforu i wszystko się nagrało.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

@jazzo6666 Tak, mam światłowód i router FunBox3 i dekoder oczywiście ICU100. Wiem o czym mówisz, ze zmianą operatora, bo wcześniej przez 13 lat korzystałem z UPC i byłem mega zadowlony. Serio, przez cały ten okres tylko jedna awaria, kiedy po chyba 4 latach padł dysk w dekoderze. A tak to spokój i zadowolenie. Nagrywanie programów, nawet kilku jednocześnie, to była fraszka. Niestety zmiana miejsca zamieszkania wymusiła niedawno przejście na Orange i na razie jestem nieco niezadowolony. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

@Sebastian1 Tak, wiem, że można nagrywać kolejne odcinki bez bufora, napisałem o tym w poście, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Tym bardziej,  że reklama dekodera na stronie Orange mówi o możliwości nagrywania trzech programów jednocześnie, co w praktyce nie jest prawdą. Chyba że dla Orange zapis "do trzech" oznacza na prawdę jeden, co jakby nie patrzeć jest prawdą 🙂

 


ICU100.png


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Decoder Samsung ICU 100 nagrywanie

witam, jak wykonać reset do fabryki? i dwa, jak nagrać program od początku, jeśli się go ogląda od początku ale nagrywanie chce się rozpocząć na przykład jak już oglądam program jakiś czas, to jest dla mnie dziwne że nie nagrywa od początku 😕