Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, inne dot. internetu domowego) - Moderator Wiktor ◄

 

Brak trybu bridge na Funboxach zmusza mnie, niestety, do korzystania z wbudowanych mechanizmów. A te bywają różne.

 

Obecnie walczę z DDNSem. Szukam rozwiązania darmowego, które nie jest irytujące (NoIP odpada, bo co miesiąc trzeba odnawiać albo płacić). Jest opcja ChangeIP, zdaje się, że darmowa. Niestety Funbox, choć ma taką opcję, to jakby nie działał - pomimo wypełnienia wszystkich pól prawidłowo, "ostatnia aktualizacja" wciąż jest "unknown".

 

Co ciekawe, pomimo "unknown", to IP w DNS ChangeIP zdawało się aktualizować. Niestety od kilku dni przestało, a brak infomracji w polu "ostatnia aktualizacja" nie pomaga w diagnozie problemu.

 

Jakieś rady?

PS. Mam do sieci również podpięty Asus RT-AC58U z fajnym DDNSem - lecz nie mam jak go wykorzystać, bowiem urządzenie to, będąc za NATem Funbox'a, nie wie jakie jest aktualne zewnętrzne IP. Niestety router ten nie wspiera OpenWRT czy DDWRT - czyli fajnego oprogramowania, które potrafiło by samo sprawdzić zewnętrzne IP.

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

@MBenderJesteś tu nowy wiec zobacz to w dziale pomysłów Dynamiczny DNS 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

Podałeś link do nowego pomysłu, co troszeczkę nie pasuje do obecnego pytania. Mój problem to brak informacji o ostatniej aktualizacji / niewłaściwa aktualizacja DDNSa ChangeIP.

Anonim

Nie dotyczy

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

Akurat NoIP mi działa - proszę czytać ze zrozumieniem. Nie jestem fanem NoIP, bo trzeba odnawiać konto co miesiąc albo płacić.

Dodatkowo w kwestii ASUSa problem jest taki, iż NIE MOGĘ zastąpić nim FunBox'a (to nie modem VDSL), a sam FunBox nie ma trybu bridge wobec czego Asus jest za NATem i nie wie, jakie jest zewnętrzne IP i się burzy, że jest w przedziale 192.168.

Nie działa natomiast informacja o aktualizacji dla ChangeIP.
Anonim

Nie dotyczy

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

@MBenderA logowałeś się do konta ChangeIP. i co tam masz ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

Czy resetowałeś FunBoksa do ustawień fabrycznych?

 

EDIT: Możesz zastosować taki programator czasowy, który by restartował FunBoksa co dobę.

 

A w międzyczasie, zapraszam Cię do polubienia mojego pomysłu. Być może w przyszłości FunBox zyska szerszy mechanizm konfiguracji DDNS-a.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

@Anonim

Na koncie ChangeIP specjalnie nic nie ma. Ot, mam darmową domenę, i podana jest tylko data rejestracji (czyli uruchomienia). Specjalnie więcej opcji tam nie ma.

@frodo

Nie, nie próbowałem. Restartowałem FunBox'a (co nie pomogło), lecz ustawień fabrycznych nie przywracałem. Mogę spróbować, acz nie ukrywam - będę zdziwiony, jeżeli to zadziała. 😛

 

Przyznam też, że pierwszy raz słyszę o DNS-O-Matic. Wolałbym, przyznam szczerze, wsparcie dla https://freedns.afraid.org/ - BAAAARDZO dużo tam domen.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0

Możesz aktualizować FreeDNS-a poprzez DNS-O-Matic.
Anonim

Nie dotyczy

DDNS ChangeIP na Funbox 2.0


@MBendernapisał(-a)

@Anonim

Na koncie ChangeIP specjalnie nic nie ma. Ot, mam darmową domenę, i podana jest tylko data rejestracji (czyli uruchomienia). Specjalnie więcej opcji tam nie ma.


@MBenderA jaka to jest data uruchomienia ? Czy widziałeś to tutaj