Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Ja mam prawie cały czas wynik w granicach 260.

Ale takie wyniki osiągam na routerze tp-linka na full Box 3 są niewiele słabsze

To co widać w twoim poście to jest Okienko jakiego programu? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

To jest prezentacja, zebranych za pomocą skryptu pomiarów, w oprogramowaniu Grafana. Skrypt wykorzystuje Speedtest Ookla CLI do serwerów Orange a wyniki trafiają bo bazy Prometheus.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Kupiłem dziś i podłączyłem dongla usb zgodnego z wifi 6 , ax .

Wynik speedtestu od razu podskoczył ;

https://www.speedtest.pl/wynik/377702246

Ale kopiowanie pomiędzy laptopem a dyskiem sieciowym nadal działa byle jak ....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Czyli usługa działa poprawnie, a to co ze sprzętem się dzieje i jakie prędkości osiąga ,to zależy od jego klasy...niestety 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcd 

Już raz o tym raz napisałem.

 

...

Oczywiście można iść po taniości w jakiś mocniejszy ruter z lepszym od FunBoxa WiFi i może nawet jaki taki zasięg w większości domu uzyskasz. Ale cudów nie ma, żeby w takich warunkach mieć jaki taki komfort musisz mieć kable eternetowe odpowiedniej klasy doprowadzone do wszystkich urządzeń które można połączyć kablowo. Tak żeby cały LAN był gotów na 1Gbps. To jest zresztą zawsze najlepszy punkt wyjścia. Prawdziwy komfort po WiFi daje jednak dopiero podłączenie do tych kabli kilku AP w konfiguracji mesh.

...


To zresztą jest także oficjalne stanowisko Operatora, wyrażone w licznych oficjalnych poradnikach, choćby tu:

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/jak-stworzyc-siec-domowa-poznaj-kilka-wskazowek/

 

PS. Co do transferów w LAN, polecam ten aktywny wątek:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-USB-dyski-i-format-plik%C3%B3w/m-p/368689#M27679

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

dziś przeglądając ustawienia w moim FB3 zauważyłem takie opcje ; kanał TV - aktywny .

VLAN dla tego kanału - 839 .

VOD - wsideo na żądanie też kanał jest Aktywny a VLAN dla niego to 838

Czy to oznacza , że mając już teraz dekoder kablowy mógłbym korzystać z kablowej tv ?

Czy takie wartości VLAN które tu podałem będzie trzeba wpisać do konfiguracji własnego routera ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcd 

Już raz pisałem jakich VLANów używa IPTV. Nic się w tym zakresie nie zmieniło przez ostatnie kilka dni. Tak, takich numerów musiałbyś używać. VLAN 839 dostarcza multicast (i musi być tak przekazywany przez ruter). Wszystkie VLANy muszą trafić do dekodera: zarówno 35 jak i 839 a także 838, inaczej dekoder niewiele pokaże.No chyba że mowa o dekoderze Stream 4k, wtedy możesz informacje o VLAN 839 i 838 zignorować, sygnał do tego jednego dekodera jest dostarczany VLAN 35, razem z resztą internetu, jednak z opóźnieniem około 23 sekundowym.

Czy możesz używać bez umowy? Nie, takich cudów nie ma. Musisz mieć umowę i zarejestrowany sprzęt operatora. To nie jest kwestia sprzętowa czy programowa, to jest kwestia praw dostępu po stronie operatora. Możesz oczywiście próbować się włamać, ale w tej sprawie to raczej nie na tym forum po wskazówki. Zresztą AFAIK w tej chwili nie ma działających "rozwiązań" w tym zakresie, w każdym razie żadne nie jest "public". Zresztą sądząc po sposobach kodowania to raczej gra niewarta świeczki.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Dziś otrzymałem ten dekoder 4K STREAM i rzeczywiście tak jest ;

dekoder ten połączył się z routerem tplink-a bez problemu i działa .

Ale niestety - obraz na ekranie tv jest bladszy z tego dekodera w porównaniu z dekoderem satelitarnym .

I to pomimo użycia tego samego kabla Hdmi 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcd 

Popróbuj z ustawieniami głębi koloru - ten dekoder obsługuje HDR i ma kilka opcji które mogą mieć wpływ na to o czym piszesz. Wiele tego nie ma więc i sprawdzenie powinno pójść szybko. U mnie niczego takiego nie zauważyłem, ale telewizory na pewno mam inne (więc nic w tym dziwnego).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Czy te ustawienie głębi koloru jest w ustawieniach dekodera , czy w ustawieniach tv ?