Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 201
  • 649
  • 1

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

Mój stoi blisko telewizora i wifi działa bardzo dobrze. Przecież nie będę wieszał Funboxa. 😄


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1715
  • 8387
  • 64

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

@Ozzy_666 Jak dostaniesz to porównaj siłę sygnału w położeniu obok i za telewizorem. Bo głównie chodzi o ekran (nie telewizora) jaki stanowi obudowa telewizora a nie o zakłócenia elektromagnetyczne od niego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

Jak długo trwa przełączenie na wyższą prędkość? U mnie jeszcze prędkości się nie zmieniły.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

Funbox 6 dziś do mnie dotarł. Podłączony i ustawiony obok telewizora. Działa bardzo dobrze, pokrycie Wifi w mieszkaniu o powierzchni 52 m o wiele lepsze niż w przypadku Funbox 3. Prędkość 610 Mb/s 😉 Jestem zadowolony z wymiany. Umowa w Mój Orange aby jeszcze nie zaktualizowana i wyświetla się po staremu.

 

Mierzyłem prędkość internetu na topowych smartfonach (Samsung i iPhone) i na nich osiągi są na poziomie 630 Mb/s. Na laptopie który ma już mniej więcej 2 lata wynik to 150 Mb/s. Nie przeszkadza mi on bo z laptopa rzadko korzystam ale zastanawia mnie skąd taka rozbieżność w wynikach.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

a z FB3 jak było?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

Tak, pomiar nigdy nie przekroczył 200 Mb/s chociaż na smartfonie wyniki były ponad 300 Mb/s.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1715
  • 8387
  • 64

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

@Ozzy_666 Jak notebook dwuletni to upewnij się, że łączy się na częstotliwości 5 GHz.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

@Ozzy_666oprócz tej częstotliwości 5 Ghz co pisze kolega @Samotnick  Spróbuj także odinstalować sterowniki od kart sieciowej w laptopie i zainstalować je jeszcze raz ze strony producenta następnie zaktualizować je do najnowszej wersji.

Może to coś pomoże 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 66
  • 1

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

@Ozzy_666  nie testuj z poziomu wyszukiwarki tylko pobierz aplikacje np https://www.speedtest.net/pl/apps/windows ta apka zmierzy ci łącze takie jakie masz 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Czy można Funboxa 6 postawić obok telewizora i nie będzie z nim problemów?

Zaktualizowałem sterowniki i udało mi się wynik poprawić, teraz osiągam około 280 Mb/s. To pomiar na Windowsie, korzystam też z Kubuntu i tutaj to mam wynik rzędu 80 Mb/s. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem Linuksa więc nie zaktualizuję sterownika na nim 🙂