Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Anonim

Nie dotyczy

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Wszelkie zmiany w routerze wymagają jego restartu, akcent na wi fi, wypada też dekoder tak potraktować, telefon czy komputer  może tego nie wymagać, ale są wyjątki i też zalecam to zrobić 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Okej - działa ICU100 na kanale 40 wifi 5GHz - wyłączyłem go zupełnie - zmieniłem kanał wifi na funbox - właczyłem ICU ponownie - był Err na wyświetlaczu i czarny ekran  - zrobiłem WPS - pojawił się ekran na TV błąd W25 za słaby sygnał wifi (?!) - ponowny wps z tego ekaranu rozwiązał problem - zero instrukcji na ekranie co zrobić , dziwne  ... ale działa ok . Potestuję dzień /dwa jak to śmiga .

 

Wydaje mi się ,że kanał 48 był lepszy później go sprawdzę też  😉 .

 

Edit :  hmm ... dziwne a teraz przy zmiane kanału z 40 -> 48 takich jaj dekoder nie robił - pokazał W25 error na 2 min a potem sam się połączył z wifi bez ponownego wpsa - nie rozumiem tego .


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Pytanie czy danie stałego IP dekoderowi z funboxa coś daje , poprawia  itp. ? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

@ss_sobie uważam, że stały IP nic nie zmieni.

Fajnie, że zadziałało na innym kanale. Daj znać za jakiś czas.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Jeszcze dla testu podłączyłem sobie do sieci wifi starutki extender tp-link RE200 (na nim po LAN mam ok 50 Mb/s ) i do niego dekoder po LAN - też to działa - ciekawe czy router tp-link C-1200 w trybie extendera by się sprawdził jeszcze lepiej pewnie tak bo ma porty 1 Gb  😄  ... zobaczę to później czy się da ustawić to .

 

Jednak RE200 tnie za mała prędkość jednak jest ,widocznie dekoder potrzebuje dużo więcej zapasu  😕 

Anonim

Nie dotyczy

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

@ss_sobie  wypadało by przeskanować wi-fi i wybrać naj mniej zaśmiecony kanał, inna sprawa to że na 5GHz sygnał ma mniejszy zasięg i jak FunBox 3.0 jest w innym pokoju, to są problemy z dobrym sygnałem, router z trybem AP Klient (Punkt Dostępu) poprawił by sytuację, najlepsza opcja to spięcie dekodera z FB 3.0 kablem lan, ale jak nie chcesz kabli ciągnąć, to musisz popracować nad wi-fi, może 2,4Ghz i najmniej zaśmiecony kanał, w FunBox 3.0 w panelu administratora/sekcja wi-fi/ masz sieci 2,4GHz i 5Ghz oczywiście o różnych nazwach, jak nie to wystarczy dopisać do 5GHz przykładowo 5 na końcu nazwy ssid (bez spacji (można _ użyć) 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Niestety wróciłem na kanał 100 bo dekoder ma chyba jakiś feler i po wyłaczeniu i włączniu ponownym gdy kanał jest inny niż 100 wita błędem W25  😞  i czasami po 2-3 min sam łapie sygnał a czasami trzeba wps zrobić  (na kanale 100 nie ma takich anomalii). Tak jakby jego firmware było dostosowane do kanału auto czyli 100 . Możesz ktoś z Orange się na tym zna /wie ?  Tak więc wróciłem na 100 ale sprawdzę jeszcze po kabelku z adaptera powerline 200 Mb/s - to tak ze 30-40 Mb/s będzie - może wystarczy do TV tyle . 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

@sebaswiderski  - hej , czy jakieś techniczne info nt. tego problemu znasz ?  Ile pasma (Mb/s) icu 100 potrzebuje ,żeby hulać bez problemu tak około ? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Podlaczylem dekoder po kablu przez adapter powerline D-link 200 Mb/s daje na gniazdku najbliżej dekodera 44/54 Mb/s. Na razie po paru minutach obserwacji obrazu wydaje się ok wszystko, testuje dalej.

 

Testy z kanału 998 przechodzą ok - kanały 4K nie tną, vod się odpala chyba jest ok ale sprawdzę wszystko jeszcze wieczorem jak sieć jest bardziej obciążona. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy komuś to działa FB 3.0 + ICU 100 wifi 5 Ghz na kanale innym niż nr. 100 ?

Adapter powerline jednak się nie sprawdza - są artefakty na TV których nie ma po wifi . Chyba nie opłacalna jest inwestycja w droższe adaptery powerline - bo musiałbym brać takie z gigabitowym portem lan żeby to miało sens . ( po co robią adaptery powerline reklamowane jako  500/600 Mb/s z lan portem max. 100 Mb/s  ??? ) .