Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  Wiem, że Mikrotiki to dźwigają i Ubiquiti, ale to nie jest tak, że wpiszesz i działa. Więcej w wątku na trzepak.pl 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@BORAX Czytałem ten wątek już kiedyś, wygląda na nieco skomplikowane rozwiązanie + nie wiem jakie koszty. Chyba trzeba będzie zostać przy funboxie... nieste


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  Tak jak już wcześnie pisałem są to koszty i trzeba umieć dobrze skonfigurować i znać tryki .


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Citi2017  koszta takie powiedzmy do 1000 PLN mnie nie przerażają. Na konfiguracji trochę się znam chociaż interfejs Miktotika lekko odpycha swoim wyglądem i mnogością opcji. A ewentualna opcja iptv z Funboxa a za nim postawić drugi router do internetu?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  Bez sensu jest takie rozwiązanie, ponieważ i tak Funbox będzie zajmował się całym tranzytem. Jeżeli chcesz usprawnić Wi-Fi, które i tak nie jest złe, to proponuję podłączyć drugi router w trybie AP.

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Router za 150zl do 250zl i wyłączyć wi fi w FunBox 2.0 bo ma je bardzo słabe i wolne, router z trybem punkt dostępu (AP Klient).


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Znalazłem jeszcze taki artykuł w internecie https://www.micrology.pl/2017/11/15/orange-ftth-supernova-neostrada-mikrotik-tv/?fbclid=IwAR2Gfq68sj... autor twierdzi, że takie rozwiązanie pozwala na całkowite pozbycie się Funboxa czyli ont+własny router i w tej opcji działa jednocześnie tv i internet. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Czy coś się ruszyło w temacie? Niebawem czeka mnie ewentualne przedłużenie umowy z Orange na pakiet internet+tv i chciałem zapytać czy komuś udało się natrafić na rozwiązanie jak obejść funboxa?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Z jednym dekoderem są kłopoty bez funboxa a kolega o dwóch rozmyśla 😉 . Jest dalej ciężko bardzo głównie z TV .


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@ss_sobie  myślisz, że póki co lepszym rozwiązaniem jest ont+funbox 2.0 czy może przy przedłużaniu poprosić o funboxa 3.0? Człowiek cały czas ma nadzieję, że kiedyś Orange zezwoli na własny router do usług i bedi dawać jedynie terminal.