Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Czy jakieś inne propozycje routerów, poza wspomnianym wyżej d-linkiem? Chociaż on i tak wygląda bardzo dobrze i jeśli zdał by egzamin to ciekawa propozycja. Rozumiem , że najpierw podaje dane logowania, protokół PPPoE żeby  mieć internet a później gdzieś znajduje się zakładka typu iptv do konfiguracji telewizji od Orange i tam tagowanie vlan 838 i 839 ? 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  te routery akurat znam, nie wszystkie mają opis konfiguracji VLAN, więc trudno polecić w ciemno, ze strony D-Link można ściągnąć instrukcję obsługi do obu routerów, chyba 72 strona to obsługa VLAN. Połączenie internetu (protokół PPPoE) tak na szybko :

Typ połączenia: PPPoE

Użytkownik PPP: to co na umowie z Orange

Hasło: to jakie zostało ustalone na początku. ewentualnie można zresetować/ustawić (przez internet)

O VLAN masz tu klik. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Szukam w instrukcji tego D-Linka 1960 czy jest możliwość ustawienia więcej niż jednego vlan dla jednego portu w routerze ale nie mogę doczytać. Jest to opcja dla tv oraz VOD ale w sumie z tej drugiej opcji nie korzystam więc właściwie jest mi to zbędne. Chodzi mi tylko o tv i internet, pozbycie się Funboxa i przejście na opcje terminal ont+własny router. Z tego co czytałem na kilku forach i zgodnie z twoimi odpowiedziami jest taka opcja i powinno to działać np na zaproponowanym przez ciebie routerze D-Link.

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Jaki masz dekoder ?

Jeśli icu 100 to konfiguracja vlan jest prosta, to co ma d-link tańszy czy ten droższy wystarczy, ten droższy ma lepszą sekcję wi fi 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Mam Samsung icu 100 oraz Sagem uhd 88.

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Powinno dać radę, ale oczywiście oba po kablu łan zepniesz 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Tak obydwa dekodery są podpięte do Funboxa kablem. Wydaje mi się, że wystarczy tylko odpowiednio ustawić vlan na routerze i tv powinna hulać.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Anonim  Irek czy osobiście konfigurowałeś ten router do obsługi Orange TV ? Pytam czy masz za sobą udane uruchomienie.

 

Oprócz VLANu 838 i 839 na jednym gnieździe lan(!), musi być jeszcze na tym samym gnieździe VLAN 35. Czyli 3 VLANy na 1 gnieździe LAN. Wątpię, że ten D-Link to potrafi, no ale jak @Anonim  potwierdzi, że TV na tym uruchomił to OK.

 

Funbox 2.0 i Funbox 3.0 to nie są takie złe routery, tylko projektowane raczej do mieszkań do 60m2 bez wielu grubych ścian. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@BORAX  nie konfigurowalem pod Orange, telewizję internetową obsługuje, więc tak jak piszesz...  nici z podmiany, pozostaje pozostać na FunBox 2.0.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@BORAX 

A polecisz jakiś inny router, na którym można tagować kilka vlan na jednym porcie?