Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Post przeniesiony z tematu "Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0" - moderator Wojciech.

 

Hej, podepnę się trochę pod temat. Jeśli posiadam ONT od Orange + Funboxa 2.0 i na tym działa net i tv od Orange to czy jest możliwość zastąpić Funboxa jakimś routerem, który ogarnie tv na dwa dekodery oraz internet? Czytałem, że router musi posiadać opcje tagowania vlan dla każdego portu z osobna, chodzi mi o to czy technicznie takie rozwiązanie jest możliwe ewentualnie jaki router do takiego zastosowania?

30 ODPOW. 30

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6 trudny temat i już kilka razy poruszany na NO. Tu linki do tych tematów:

 

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/thread-id/12362/...

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Fritzbox-iptv/m-p/181649

 

Wygląda, ze o kosztowne testy i często kończą się niepowodzeniem.

Jak masz dedykowany router od Orange, to TVIP będzie działało.

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  skoro masz ONT to kwestia kupienia D-Link DIR-1960, potem konfiguracja internetu i VLAN 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  witam co do dekoderów nie ma możliwości tylko dedykowane urządzeniowa Orange są do takich podłączeń polecane . teoretycznie można TP linka ale to wydatek i nie pewna sprawa.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Chodzi mi głównie o to, że chce pozbyć się Funboxa ze względu na słaby zasięg wifi (muszę korzystać ze wzmacniacza sygnału) oraz na tv podczas przełączania kanału występuje krótki ok. 2 sek freeze obrazu, jak również podczas nagrywania treści na dysk twardy podłączony do dekodera Orange następuje rozłączenie dysku i komunikat. Dlatego chciałem przejść na swój własny router, do którego będzie podłączonych jeszcze kilka urządzeń przez wifi. Cena mnie nie odstrasza, czy taka konfiguracja routera aby działał internet + tv jest trudna? Jestem w miarę zglebiony w temat i myślę że dał bym sobie radę ewentualnie jakąś pomoc na forum.

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  ten router co poleciłem > wspiera usługi Orange TV/ wszelką telewizję internetową, kwestia konfiguracji tylko, jak VLAN ustawić jest na forum opisane, cała reszta konfiguracji internetu Orange też.

Jak cena zakupu własnego routera cię nie odstrasza to można wcelować się w  D-Link DIR-3060. 

Router naprawdę rewelacyjny i zasięg wi-fi bardzo dobry, lepszy od tego co wcześniej zaproponowałem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  zmiana urządzenia ci nie pomoże zbytnio gdyż po  wi-fi zawsze jest słabsza tv


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

Dekodery mam po kablu obydwa, chodzi mi również o poprawę zasięgu i jakości wifi w mieszkaniu. Poza tym funbox 2 to nie jest jakiś rozbudowany router, który oferuje wiele możliwości w porównaniu z urządzeniami z nazwijmy to wolnego rynku. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  FunBox 2.0 to router do usług po kablu lan, wi-fi to skromny dodatek, trochę lepsze wi-fi ma FunBox 3.0, ale routery z średniej półki już lepszy mają zasięg, im droższy router kupisz, tym zasięg wi-fi będzie lepszy i szybkość też, więc jak chesz mieć zasięg wi-fi w domu bardzo dobry to nie warto oszczędzać


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy jest możliwość skonfigurowania własnego routera, żeby działał z dwoma dekoderami?

@Wojcik6  tak jak piszę @Anonim  tym droższy tym lepszy ruter a po kablu to może ci się udać