Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Czy ktoś w praktyce miał możliwość porównać te dwa modele . Mam funbox 1 i zastanawiam się czy warto wołać upominać o funbox 2 . Bo trójka raczej nie bo nie mam światłowodu jeszcze .. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42
14 ODPOW. 14

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@Dantes jak tylko masz możliwość, to jak najbardziej warto wymienić. Zgłoś na infolinii usterkę routera, jak otrzymasz zlecenie, to ze spakowany routerem oraz numerem zlecenia udaj się do salonu na wymianę.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Dzięki za info .. Mam jeszcze takie zapytanie  czy w funbox 2 jest wifi dla gości ? Z tego co wiem chyba nie .. chodzi mi o to by moje smart urządzenia były w innej sieci niż moja.. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@Dantes wygląda mi, że FunBox nie posiada WiFi dla gości. Musiałbyś się posiłkoeać drugim routerem, lub zamienić FunBox-a na swój prywatny, który będzie posiadał opcję WiFi dla gości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Tak właśnie myślałem ... mam nadzieje że zasięg sieci wifi w tym funbox 2 nie jest gorszy niż w tej wersji 1.  bo na funboxa 3 słyszałem że zasięg słaby


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Wymiana dokonana. Zasięg po sieci wifi2.4 GHz  jest taki sam czyli jak dla mnie dobry , po sieci 5GHz jest słabszy ale dostępny w całym domu. Przed domem jednak jest zbyt słaby i czasem lubi rozłączyć... ale wtedy można przełączyć na 2.4 GHz i jest dostatecznie w moim przypadku . Dodatkowo są dwa drobne błędy które opisałem w  nowych tematach  i które dotyczą chyba tylko jednego z moich komputerów oraz ogólnie  przeglądarki Chrome . 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@Dantes zasadza z zasięgiem WiFi jest taka:

niska częstotliwość, to daleki zasięg, mniejsze tłumienie sygnału (np: ściany), ale i mniejsza prędkość,

wysoka częstotliwość, to krótszy zasię, większe tłumienie sygnału (np: ściany), ale większa prędkość.

 

Do poprawienia zasięgu można zastosować drugi router lub wzmacniacz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Tak wiem dlatego się nad tym zastanawiam ..zastanawiam się też czy taki wzmacniacz lub punkt dostępowy może mieć tworzyć oddzielną sieć wifi z innym hasłem ... bo router dodatkowy to wiadomo że można tak zrobić ..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@Dantes jak sparujesz wzmacniacz, możesz później się na niego zalogować i zmienić nazwę sieci oraz hasło. Samego hasła nie możesz zmieniać, bo za każdym razem, kiedy będziesz się chciał połączyć z siecią WiFi z routera lub ze wzmacniacza, trzeba będzie wpisywać na nowo hasło w urządzeniu.

 

Korzystam ze wzmacniacza, ale wolę mieć tą samą nazwę sieci i hasło.