Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

Witam 

Czy jest możliwość zapisać konfigurację router FunBox 3 i wgrać ja na FubBox 6 ? 

Mam dużo stałych IP i ustawienia NAT/Pat 

nie chce mi się tego wszystkiego od początku konfigurować. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

@serfer  niestety nie, to są dwa różne możemy z różnymi softami i tylko są do siebie nimi podobne. Próbowano już i niestety nie da rady

 Zostaje ręczne przepisanie parametrów

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

@serfer  niestety muszę Cię zmartwić ale nie da się, był podobny temat z pytaniem na forum. Możesz sobie zrzucić wszystko na kompa z FB 3.0, ale i tak musisz ręcznie od nowa wszystko wprowadzać na FB 6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

@serfer  niestety nie, to są dwa różne możemy z różnymi softami i tylko są do siebie nimi podobne. Próbowano już i niestety nie da rady

 Zostaje ręczne przepisanie parametrów


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

Dzięki za odpowiedź na BOK dostałem informację : 

po konsultacji otrzymałam informację można próbować nie ma gwarancji że to się powiedzie. w przypadku pytań proponuję nasz.orange.pl

 

Tak więc BOK jest świetnie poinformowany 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

@serfer  nie wiem kto proóbował, ale tak jak w przypadku innego sprzętu jeśli wgrywasz nieodpowiedni soft ryzykujesz wymazanim danych z pamięci flash urządzenia , wysypaniem się całości i wymianą modemu

Zaznacze, że FB 6 to myśl techniczna Orange Polska( jak pisali na AMA o FB 6) i nie jest kompatybilna z innymi modemami grupy Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6


@serfernapisał(-a)

Dzięki za odpowiedź na BOK dostałem informację : 

po konsultacji otrzymałam informację można próbować nie ma gwarancji że to się powiedzie. w przypadku pytań proponuję nasz.orange.pl

 

Tak więc BOK jest świetnie poinformowany 🙂 


Zauważyłem że BOK często albo udziela nieprawdziwych informacji albo odsyła do NO. Może od razu powinni informować "nie wiemy, odpowiednią pomoc uzyskasz na forum No"🤔


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

Nie wiem jak z FB3, ale z FB2 udało mi się przenieść ustawienia poprawnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

z FB2 na FB6 przenosiłeś ? 

co ci przeniosło ? wszystkie ustawienia ? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

O ile pamiętam wszystko – włącznie z tym, że WiFi 5 MHz miało kanał ustawiony w zakresie 36-64, czego normalnie nie da się ręcznie ustawić w FB6. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy da się przenieść konfigurację z FunBox 3 na FunBox 6

@SonorovI tu również chce zwrócić uwagę na fakt, że modem FB2.0 jest wykorzystany w dwóch technologiach. ADSL/VDSL i FTTH z dodatkowym ONT. Jednoznaczne "tak lub nie" spowoduje przepisywanie ustawień przy przejściu z miedzi na FTTH (co nas posiadaczy łączy miedzianych prędzej czy później czeka masowo) i tu powstanie problem...Ci, którzy mają ustawienia proste czyli pozmieniali tylko SSID czy hasło do wifi, są o tyle w prostej sytuacji, że jak spróbują i (co daj Boże) modem nie zawiśnie w błędzie i będzie się tylko nadawał do wymiany z zablokowanym flashem, to reset do fabryki i zaciągnięcie nowego softu, to kwestia 5 minut. Oczywiście należałoby uświadomić Kowalskiego, że lepiej samemu zmienić te dwie proste rzeczy, a dla nowego modemu FB6 wpisywanie starego defaultowego SSID z FB2.0 to bzdura, niż bawić się softem...Weźmy jednak pod uwagę, że nawet przejście z FTTH z ONT na FTTH bez to już dla kopiowanego softu problem. Poza tym powszechnie wiadomo, że niektóre funkcjonalności są właściwe dla każdego z modemów osobno i po prostu przy kluczach ze starego w nowym nie zadziałają...Nie ma na to żadnej gwarancji...Tak więc ja bym nie radził próbować na skalę masową, bo więcej strat niż korzyści

Słusznie dodałeś gdzie indziej, że jak ktoś umie i wie co robi to sobie poradzi i nie będzie pytał na NO. Innym odradzam i tyle