Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

► Temat został przeniesiony z tematu - FunBox 3.0 otwieranie / przekierowanie portów EA ... - Moderator @Mikołaj

Przepraszam że moje pytanie odbiega od tematu ale nie będę zakładał nowego tematu dotyczącego F.BOX3 i zaśmiecał Forum .Do rzeczy czy F.Box można ustawić na szafce w pionie ? , wiem że nie ma w nim żadnego ;napędu; itp. ale nie raz producent urządzenia określa sposób użytkowania więc chciałbym się upewnić.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

Nie widzę przeciwwskazań. Jednak zostaw mu trochę miejsca aby miał jakieś chłodzenie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

Wentylacja/chłodzenie to jedno. Ale jeśli to szafka metalowa i korzystasz z wifi, to może różnie działać. Zależy to też od odległości na jakąś potrzebujesz zasięg - jak jest ok. To działaj do woli.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

Arti_Kn_PL  wentylacje to będzie miał bardzo dobrą więc nic mu nie powinno przeszkadzać w bezproblemowym działaniu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

To stawiaj 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

@balbina12, aplikacja FunBoxa ma rozrysowane optymalne ustawienie względem rozsiewania sygnału Wi-Fi, więc pion, lub poziom jest najmniejszym problememEmotikon: Szczęśliwy


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

Ustawienie bokiem czy w szafce jest zdecydowanie niezalecane z powodów, o których pisali koledzy na forum - FB3 otwory wentylacyjne posiada na górze obudowy właśnie po to, żeby zgodnie z prawami fizyki odprowadzać ciepło. Ponad to ustawienie w szafce wpływa na propagację fal radiowych, pół biedy, jak to jest szafka drewniana, jeżeli metalowa tym gorzej. Ponad to przy temperaturach jakie miały miejsce tego lata w szafce nie ma żadnego ruchu powietrza, które mogłoby odprowadzić ciepło. Więc zdecydowanie taka lokalizacja i ustawienie urządzenia nie jest zalecane.

 

Odnośnie samej aplikacji, to nazywa się ona "Mój Funbox", możecie ją znaleźć np. tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.mojfunbox.pl&hl=pl

 

zachęcam do korzystania z niej, ponieważ poza samymi pomocnymi podpowiedziami można również zarządzać Funbox 3, a dodatkowo w ostatniej wersji wspiera on Smart Wi-Fi, co w połączeniu z FB3 i Smart WiFi Box'em można naprawdę efektywnie pokryć mieszkanie siecią Wi-Fi, ale co najważniejsze, to urządzenia dbają o to, żeby inteligentnie przełączać miedzy sieciami, więcej możecie poczytać tutaj:

https://www.orange.pl/view/wifi-od-orange#smart_WiFiGloriousSG_bottom

 

również w zakładce znajdziecie hinty jak optymalnie ustawić urządzenia.

 

A wracając do samej aplikacji Mój Funbox w kontekście pytania o ustawienie modemu, to zachęcam do obejrzenia poniższych screenów:

01.jpg02.jpg03.jpg

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Czy FanBoxa można ustawić na szafce w pionie

Nie miałem i nie wstawiłem F.Box w szafkę czy między książki . Teraz odległość podstawy modemu od drewnianej ścianki to 3-4 cm. pozostałe odległości sa znacznie większe i przy takim ustawieniu polepszyły się osiągi na speed teście. Zapomniał bym dodać że modem nie jest cieplejszy  niż gdy stał na szafce a miał również dużo przestrzeni  w około siebie.