Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)


@slav72napisał(-a)

Najwyraźniej router ma wbudowane zabezpieczenie antyzwarciowe, które to rozłącza gniazda lan w celu zapobieżenia uszkodzeniom sprzętu i tylko reset powoduje ponowne załączenie gniazd, wifi może działać dalej gdyż nie idzie "po kablach".


W porządku, tylko teraz chciałbym znaleźć tego rzekomego winowajcę, to jednak trochę dziwne, że te zabezpieczenie załącza się tylko na funboxie a wszystkie sprzęty do niego podłączone nie dają zadnych objawów i działają dalej.


@agat13napisał(-a)

@NieDzialaMiNet  sprawdź czy nie ma konfliktu adresów IP na urządzeniach. Przydziel stałe IP i sprawdź czy Switch będzie się blokował


ok. tak zrobię.

 


@j131napisał(-a)

@NieDzialaMiNetnapisał(-a)

Zauważyłem też, że pomarańczowa dioda przy ethernecie przestaje świecić i świeci tylko zielona.

 


O jaką diodę Ci chodzi? Tą "w gniazdku" eternetowym FB3? Używasz wszystkich gniazdek i wszystkie mają ten problem jednocześnie czy też rozdzielasz sygnał jakims switchem?

 

Uszkodzone może być właściwie cokolwiek podłączone do tego/tych gniazdek bezpośrednio lub pośrednio. Kable, karty, switche, gniazdka... Niestety FB żadnych logów nie udostępnia więc pozostaje szukanie winnego metodą prób i błędów.


 

Tak o tę właśnie diodę mi chodzi. Używałem wszystkich gniazdek ale nie zwróciłem uwagi czy u wszystkich znika pomarańczowa dioda, prawie na pewno jestem pewien że zniknęła przy kablu do switcha poe, być może to on jest winny ale tak jak pisałem wyżej - wszystkie sprzęty razem ze switchem poe nie dają żadnych objawów, działają dalej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)

@NieDzialaMiNetZerknij na switch PoE. To zawsze obce zasilanie podawane na LAN. Czy masz w nim gniazdo eth bez PoE? Wyjście z FB-uplink musi być właśnie na to gniazdo.

Nie znamy szczegółów Twojej sieci, więc to takie wydobywanie nowych info. Trudno tak zdalnie coś wykombinować. Zawsze trzeba rozłączyć wszystko i podłączać po kolei elementy obserwując działanie. Warto robić speedtest, bo i na nim wychodzą problemy sieciowe bez specjalistycznych mierników. Twoja sieć to same patchcordy czy masz normalnie patchpanel, gniazda i patchcordy do urządzeń? Może kable kat 5 z wtyczkami na końcu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)


@NieDzialaMiNetnapisał(-a)

 

wszystkie sprzęty razem ze switchem poe nie dają żadnych objawów, działają dalej


Trochę dziwnie interpretujesz objawy. Piszesz że tracone jest połączenie kablowe a jednocześnie że swich działa dalej. Albo jedno albo drugie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)


@j131napisał(-a)

@NieDzialaMiNetnapisał(-a)

 

wszystkie sprzęty razem ze switchem poe nie dają żadnych objawów, działają dalej


Trochę dziwnie interpretujesz objawy. Piszesz że tracone jest połączenie kablowe a jednocześnie że swich działa dalej. Albo jedno albo drugie.


Do switcha mam podpiętego kompa i inne rzeczy np. kamerkę ip do której nadal z kompa mogę się dostać, także switch oraz wszystkie pod niego podpięte sprzęty dalej funkcjonują bez zastrzeżeń.

Obecnie sytuacja wygląda tak że od 2 dni nie było problemów a praktycznie nic nie zrobiłem, także cóż, muszę czekać aż znowu sytuacja się pojawi. Wcześniej też zdarzało się że raptem raz na dzień padały te porty ethernetowe w funboxie ale jednak dużo częściej zdarzała się sytuacja gdy padały kilka razy w ciągu godziny, także nie wiem co mam o tym myśleć... będę czekał dalej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)

@NieDzialaMiNetswitch to nie koncentrator, jeden zepsuty port nie musi zakłócić pracy reszty portów. To trochę akademicka dyskusja na temat definicji poprawnego działania, ale obstawałbym przy tezie iż jeśli połączenie urządzeń A i B nie działa to jeden z elementów A, B lub medium łaczące musi być uszkodzony, niezależnie od tego czy A lub B spełnia swoje funkcje w zakresie innych funkcjonalności.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)

@NieDzialaMiNet czy udało się rozwiązać problem? Jeśli dalej występuję, to proponowałbym przepiąć na inny port w switch-u kabelek z FunBox-a. Najlepiej, jak by w switch-u wyłączyć zasilanie na porcie łączącym z FunBox-wmem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1594
  • 5442
  • 59

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)

@NieDzialaMiNet  Odpowiedź retro:

https://www.youtube.com/watch?v=mdroVVA0EQY

Stawiałbym na krople wody.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)

Póki co problem ustąpił sam z siebie, nie siedzę też 24h ale wydaje mi się że go nie było przez dłuższy czas.

Czy jest taka sytuacja możliwa (padające ethernety) spowodowane jakimiś usterkami z zewnątrz z sieci spoza mojego wewnętrznego lana? Czy na 100% to musi być u mnie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Czasami padają same ethernety (wifi dalej działa)