Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

Jak w temacie. Mam Xaomi Mi Stic Tv i gdy go wyłączę to w aplikacji mój funbox widzę że miej więcej co dwie minuty łączy się i rozłącza z funboxem. Czy to może zaszkodzić w jakikolwiek sposób modemowi i czemu tak się dzieje...? Dziękuję za wszystkie rozsądne odpowiedzi 🖐

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83 raczej stawiam że takie działanie jest na zasadzie ping-u, czyli jest sprawdzane, czy urządzenie jest online. W tym czasie może nastąpić np. pobranie aktualizacji.

Nie zaszkodzi to FB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83 raczej stawiam że takie działanie jest na zasadzie ping-u, czyli jest sprawdzane, czy urządzenie jest online. W tym czasie może nastąpić np. pobranie aktualizacji.

Nie zaszkodzi to FB.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83  takie łączenie na pewno nie zaszkodzi routerowi, częste łączenia mogą wynikać z tego że przystawka co jakiś czas poszukuje nowego oprogramowania i aktualizacji aplikacji (trochę często to robi, ale w niczym to nie zaszkodzi routerowi). Większość przystawek i dekoderów podłączonych do neta co jakiś czas łączy się w poszukiwaniu aktualizacji apek bądź biblioteki VoD.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83  przypuszczam, że urządzenie odświeża połączenie z FB. Dzieje się to po wifi? Jeśli tak, to może negocjuje najlepsze możliwe ustawienia i parametry połączenia? Warto zerknąć w ustawieniach, czy miea z defaultu jakiegoś odświeżania włączonego. To wygląda jak lease time, tylko z poziomu odbiornika netu

Trudno określić, czy nie szkodzi... Pobiera ten sam adres IP cały czas? Jesli masz możliwość ustaw na odbiorniku stały adres IP i zobacz czy dzieje się tak samo


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83 

Czemu wyłączony Xiaomi Mi TV Stick co dwie minuty łączy się z ruterem to trudno spekulować. Miałem kiedyś żarówkę Xiaomi która, żeby się włączyć, musiała najpierw decyzję skonsultować z serwerem w Azji. Nie wiem po co. Widziałem też AP/ruter który regularnie próbuje wysyłać listę adresów MAC które się z nim łączą na stronę swojego producenta (w Chinach). Ale kontakt z ruterem to raczej niskopoziomowa konfiguracja sieci, pewnie chce być gotowy do pracy natychmiast po ponownym włączeniu. Trudo wyczuć.

Ruterowi to raczej nie zaszkodzi, ale jeśli Tobie przeszkadza to odłącz ten wynalazek od zasilania, wtedy nie będzie się z niczym kontaktował. Uruchamianie na pewno potrwa dłużej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@agat13 tak łączy się po WiFi

@j131dokładnie jak odłączę go od zasilania to znacznie dłużej się uruchamia 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa


@Jurgen83napisał(-a)

...dokładnie jak odłączę go od zasilania to znacznie dłużej się uruchamia 


No cóż, albo rybki albo akwarium... Ewentualnie możesz spróbować to co @agat13 sugerował, czyli ogarnąć adres IP "ręcznie", przypisując statyczny w DHCP FB i manualny w konfiguracji WiFi na urządzeniu (jeśli daje dostęp do tych opcji, nie mam niczego z Android TV na pokładzie pod ręką żeby sprawdzić). Nie bardzo wiadomo o co jeszcze, po takiej zmianie, miałby się toto dobijać do FB. Chyba że to samo połączenie WiFi jest wielokrotnie nawiązywane i rozłączane... Na to raczej nie ma jak coś poradzić. Tak czy owak, ponowne włączanie od zera powinno być szybsze przy statycznym IP. IMHO to gra nie warta świeczki, ale na Twoim miejscu na pewno bym się pobawił.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Częste załączanie się urządzenia w stanie spoczynku do funboxa

@Jurgen83 jak daleko stoi od modemu? Może jest na skraju zasięgu i negocjuje? 

Może warto zobaczyć na WifiAnalyzerze rozkład sieci dookoła? Może coś go dusi? Coś zakłóca? Jeśli jie ma w opcjach tego czadu negocjacji i odświeżania, to bym szedł w kontrolę otoczenia sieciowego... Może ktoś obok ma MESH? Dziś spotkałem się z takim przypadkiem, se we wszystko uwierzę