Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chromecast Audio - konfiguracja routera


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Chromecast Audio - konfiguracja routera


ianicius napisał(-a):

pewnie masz internet w upc


No wiesz co? 🙂 ... czuje się urażony 🙂 🙂 🙂

 

zwróciłbym uwagę natomiast na jeden cytat z konfiguracji chromecast audio: 

 

A compatible Android or iOS device or tablet, or Mac, Windows or Chromebook computer (see list below). Note: The compatible Android, iOS, or tablet setup device must support a 5GHz connection in order to set up a Chromecast Audio on a 5GHz connection.

 

Próbowałeś konfigurować przez telefon? Bo tego nigdzie nie doczytałem.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Chromecast Audio - konfiguracja routera

 


vdsl2 napisał(-a):

Remi napisał(-a):
Testowałem ostatnio Chromecast 2 w domu. Bez problemu wszystko działa.

@Remi Chromecast 2 i Chromecastowi audio są dwa pozornie podobne urządzenia mediów strumieniowych, które mogą wyglądać podobnie, ale w rzeczywistości zachowują się bardzo różnie.


Software jest ten sam, różnica jest tylko co jest wyjściu. Tutaj tylko Audio a w pełnym Chromecascie jest całość.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Chromecast Audio - konfiguracja routera

@Remi
KOnfigurowałem przez tel. 

sam rozdzieliłem pasma na 2.4 oraz 5 i dałem 2.4 na 5 kanał, a 5 GHz na 44. 

Chociaż poradzili mi bym zmienił z 5 na 6. 

to tyle w sumie. 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Chromecast Audio - konfiguracja routera

A możesz dokładnie napisać na którym kroku z instrukcji którą załączyłem:

 

https://support.google.com/chromecast/answer/6260600?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid&oco=1

 

się zacinasz?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Chromecast Audio - konfiguracja routera

Proces konfiguracji przebiegał zazwyczaj bezproblemowo.
podczas konfiguracji bez problemów mogłem puścić testowy dźwięk. 
Nawet po podaniu WIFI i wprowadzeniu hasła mówił, żę wszystko super, ale kiedy rozłączało się to wewnętrzne chromecastowe wifi i rzeczywiście miało przełączyć na moją sieć nie byłem już w stanie nic robić - spotify nie pokazywał jakiegokolwiek urządzenia, a google music coprawda wyświetlał ikonę castowania, ale nic to nie dawało, gdyż nie było wykrywane urządzenie chromecast. 



Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Chromecast Audio - konfiguracja routera

please help bo juz jestem załamany : ( 

co mi poradzono i co zrobiłem : 

1. Try changing your 2.4 GHz WiFi network to channels 1, 6, or 11.  Selecting channel 5 will cause you get overlapping signals from two different channel groups. 
2. Try disabling 2.4 GHz temporarily and connect all your devices on the 5 GHz WiFi network.  Most devices around us (e.g. phones and microwaves) are using the 2.4 GHz band, so there's a lot of potential interference.  
3. To see whether the dynamic IP address was the issue, simply enable the dynamic IP address, test, disable the dynamic IP address, and test. 
4. Make sure that the 2.4 GHz and 5 GHz WiFi bands have different SSID names as this can cause connectivity issues.  
 
I'm thinking that the issue was that the DHCP wasn't configured properly, so let me know how the tests go! Also, thanks for you patience throughout this troubleshooting process.

 

Anonim

Nie dotyczy

Chromecast Audio - konfiguracja routera

@ianicius Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Chromecast Audio - konfiguracja routera

Pobierz google home ze sklepiku Google Play

Skonfigurować urządzenie, wpisz nazwę 

Połącz poprzez wifi 

Przesyłaj obraz z aplikacji takich jak YouTube Netflix player wppilot 

Poprzez włączenie ekranu odtwarzania i naciśnięcie kwadracika u góry 

Włącz przesyłaj na Chromecast

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chromecast Audio - konfiguracja routera

@Agneses  odkopany temat, raczej znaleziono rozwiązanie (w końcu minęły ponad cztery lata 😉).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Chromecast Audio - konfiguracja routera

@slav72 kiedyś za takiego odkopanego posta przyznawano Złotą Koparkę... I prawie ją miałem.....