Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połaczenia na jednym PC

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Jedynie Windows Defender. Próbowałem wyłączanie zapory sieciowej, ale bez zmian. Jedynie teraz widzę, że przez WiFi uzyskuje połączenie do internetu, ale nie mam dostępu. Przez kabel windows widzi to jako "Sieć niezidentyfikowana" i w ogóle się nie łączy

Anonim

Nie dotyczy

Brak połaczenia na jednym PC

Nie złapałeś jakiegoś Trojana?

Podobne objawy są @Matt4 😎

Postawił bym Windows 11 od nowa, czysta instalacja 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Właśnie odpaliłem pełne skanowanie plików. Chociaż byłoby to dziwne, bo podejrzanych plików nie pobieram, i zawsze alerty dostawałem. Jak nic nie pomoże to tak zrobię.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4  przydzielane adres IP  ręcznie np z końcówką 100 i DNS  wpisz googlowe. 8.8.8.8. Brama 192.168.1.1

Maska 255.255.255.0

Zobaczy co się stanie na stronie Orange.pl

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Ustawiłem dane, wszedłem na przeglądarkę i strona Orange się załadowała. Po kilku sekundach ponownie nic nie mogłem załadować. Tak samo się dzieje, gdy np. wył - włączę kartę sieciową i od razu wejdę na neta.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połaczenia na jednym PC


@Matt4napisał(-a)

Właśnie odpaliłem pełne skanowanie plików. Chociaż byłoby to dziwne, bo podejrzanych plików nie pobieram, i zawsze alerty dostawałem. Jak nic nie pomoże to tak zrobię.


Trojana można i na FB złapać, przeglądając zdjęcia czy otwierając linki, ochrona wbudowana w Windows 11, jest szczelna, ale przeglądarki nie chroni, warto się zaopatrzyć w jakąś ochronę komputera, ja mam Norton 360 i nieraz zablokuje atak, choć też nic nie ściągam podejrzanego i stron podejrzanych nie otwieram, syf jest w sieci i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, skoro masz 2 komputery, to sprawdż z Laptopa czy PC jest widoczny w sieci i czy generuje jakiś ruch, bo coś dziwnego u ciebie się dzieje.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4 

Nadal nie do końca rozumiem to co piszesz.

Przez LAN nie możesz dostać się do stron www a przez hotspot z telefonu możesz? To dotyczy jednej przeglądarki czy wszystkich? Może coś w ustawieniach przeglądarki się zadziało (próbowałeś czyścić/resetować profil/reinstalować przeglądarkę)? Przytoczony przez ciebie błąd sugeruje problem z profilem FireFoxa, może włączyłeś gdzieś wymuszanie szyfrowanego dostępu do DNS? Może któraś aktualizacja przeglądarki to włączyła, W11 mają (w przeciwieństwie do W10) wsparcie dla tego nowego(?) pomysłu, co nie znaczy że w środowisku LAN FunBox'a będzie to cóś działało...

 

Połączenie po kablu z modemem jest widoczne w systemie? Działa na nim ping do modemu?

Sugerowałeś że jest problem z DNS, czyżby coś (trojan?) nadpisywało Ci adresy serwerów DNS? Czy też tracisz wszelki kontakt z serwerami DNS? Na przykład czy ping do 8.8.8.8 przechodzi? Co pokazuje nslookup?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Problem został rozwiązany. Tak jak napisał jeden użytkownik był to prawdopodobnie jakiś wirus. Skanowanie plików nic nie znalazło. Zainstalowałem Windowsa 11 od nowa, więc wszystko na dysku C wyczyściło. Komputer teraz łaczy sie z internetem po kablu i wifi bez problemów.

Dziękuję wszystkim za czas i pomysły.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Brak połaczenia na jednym PC

Fajnie, że już Ci działa i Twój problem został rozwiązany. Ale ogólnie problem nie został rozwiązany, bo nie wiadomo, co było przyczyną. Tak to już jest z tym Windowsem: coś nie działa? format C:!

Anonim

Nie dotyczy

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4  fajnie że moja porada pomogła, ale na przyszłość... Oznacza się pomocny post, nie efekt pomocy użytkownika > czyli własny post 🙂

Tak poza tematem...

Jak komputer zarażony wirusem, czy trojan na nim siedzi, to skanowanie nic nie daje, umie on oszukać program skanujący.